«Народна Самооборона» Львівщини: військові потребують допомоги волонтерів

Нещодавно відбулася вже 14 поїздка у зону АТО волонтерів «Народної Самооборони» Львівщини. Щоразу солдатам доставляють 30-50 тон вантажу із допомогою. Самі військові та їхні родичі визнають, якби не така підтримка небайдужих людей, було б склдано.

«Мого родича забрали в АТО. Видали  таку форму, що вона за два місяці зносилася, ще поки були на на навчаннях. А тепер, коли їм дійсно треба було їхати воювати, форми фактично не було. Власне,  завдяки «Народній Самообороні» вдалося одягнути хлопців», – розповідає пан Іван.

«Волонтери «Народної Самооборони Львівщини№ постійно возять військову допомогу на фронт. Це одяг, взуття, оптика, амуніція, провіант, вода, зачастини та інструменти для техніки, колеса та вогнегасники, індивідуальні аптечки, – запевняє керівник «Народної Самооборони» Львівщини Валерій Веремчук. – Нещодавно вернулися з 14-ї на передові позиції українських військ».

18.06.2015.662

Волонтер Ярослав Коминський очолює Центр медичного забезпечення при «Народній Самообороні. Особисто возить аптечки на передову. До наповнення цього набору підходить ретельно.  Окрім знеболювальних, і перев’язувальних матеріалів, в аптечці кровоспинні, антишокові препарати, міліарні джгути. Не всі ці складові можна придбати у звичайній аптеці, та бійці високо оцінюють роботу волонтерів.

«Один хлопець завдяки нашій аптечці врятував собі життя. При обстрілі було поранено 5 людей під Станицею Луганською. Він  показав, як правильно діяти на своєму прикладі, тому ще двоє бійців змогли зорієнтуватися, як накладати джгут, як зробити укол», – розповів Ярослав Коминський.

Військовослужбовець Андрій каже – завдяки додатковій підтримці зі сторони людей, бійці можуть й надалі воювати з сепаратистами.

«Маємо з одягом проблеми,  хлопці прийшли ще взимку і досі у зимових берцях. Держава видала лише один комплект на рік. Тому треба шукати допомогу», – каже  інженер 309 батальйону Андрій Гогендорф.

Займається «Народна Самооборона» також  обладнанням автомобілів для АТО, курсами рукопашного бою та військовою підготовкою. У Миколаївській області організовано молодіжний вишкіл. Навчання у якому розпочнеться вже у вересні.