«Народний контроль» бореться проти незаконно встановлених МАФів

У Кіровограді більшає кількість МАФів, встановлених без дозвільної документації. Так, на вулицях Жовтневої революції, Попова, Жадова кіоски зводять практично на тротуарах. Обурені містяни звернулися до «Народного контролю».

Кіоск на вул. Жовтневої революції з’явився несподівано. За словами місцевої мешканки пані Марини, «почали будувати вночі, а на ранок уже стояв МАФ». Новозведений обʼєкт неабияк заважає пішоходам.

 «МАФи встановлюють заледве не людям на голови. Проблема не вирішується.  Якщо один МАФ забирають, поряд з’являється інший», – коментує активіст Андрій Гоба.

Коли журналісти «Народного контролю» спробувала перевірити, чи має власник МАФу на вул. Жовтневої революції Андрій Дудін дозвільні документи, той відмовився від спілкування.

Водночас у міській раді Кіровограда повідомили: МАФ зведено із порушенням правил. Загалом, у місті 12 незаконних конструкцій.

«На вул. Жовтневої революції вночі вирізали турнікет і встановили тимчасову споруду площею у 30 кв. метрів прямо на комунікаціях. Це взагалі не відповідає нормам встановлення МАФів, – розповів голова комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Кіровоградської МР Олександр Мосін. – У місті є й інші тимчасові споруди,  власники яких  не мають дозволів на розміщення МАФів. Ми готуємо відповідні документи на скасування розміщення таких об’єктів».

Заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорій Литвин, пообіцяв, що докладе максимум зусиль, щоб незаконні МАФи були демонтовані: «Ми написали відповідні приписи-попередження. Виконавчий комітет ухвалив рішення про анулювання паспортів прив’язки, у тому числі тимчасових споруд, що розташовані на вулицях Попова, Жовтневої революції».

Міськрада відвела підприємцям п’ять діб на узаконення або демонтаж МАФів, які встановленні з порушеннями.