«Народний контроль» буде ініціювати спрощення процедури перетину кордону при втраті документів

Громадський активіст Ярослав Сергенюк звернувся в громадській приймальні «Народного контролю» до народного депутата України Дмитра Добродомова – внести законодавчі ініціативи щодо врегулювання проблеми з перетином українського кордону для наших громадян, які втратили документи.

13 липня на кордоні в Польщі його сім’я з двома малолітніми дітьми виявила, що в них вкрали гроші і документи. Телефон консульства не відповідав, а на «гарячій лінії» сказали звертатися у Генконсульство. В Генеральному консульстві України в Любліні, куди лише після кількох спроб скаржник зміг додзвонитися, відповіли, що потрібно їхати в Люблін (250 км до кордону), щоб там виробити посвідки для повернення в Україну. Та перед тим необхідно зайти в поліцію, де мають дати потрібні документи на посвідчення особи. Також потрібно зробити по дві фотокартки і приїхати в понеділок по них, але при цьому мати при собі 520 злотих, щоб оплатити їм за виготовлення необхідних документів. Тобто процес отримання документів для повернення в Україну триває 3 дні та потребує коштів. І без дотримання цієї процедури повернутися додому неможливо.

До слова, ситуація вирішилися лише завдяки тому, що вдома в скаржників були інші закордонні паспорти, які їх родичі і привезли на кордон.

«Моя позиція полягає в тому, щоб не витрачати час на непотрібні довідки з консульства (це мінімум 3 дні), а скоротити термін ідентифікації до 1 години.Для чого нам потрібні консульства? Щоб допомагали нам чи забирали час та гроші? Я пропоную депутатам ухвалити спрощення цієї процедури, яка нікому не потрібна. Зокрема, можна отримувати довідку просто в поліції, там, де і сталася така ситуація. На основі відбитків пальців поліція ставить відмітку та ідентифікує особу, і тоді громадянин зможе перетнути кордон України. Це дасть змогу швидко встановити особу та виключить всі інші можливі бюрократичні та фінансові проблеми. У нас вже є біометричні паспорти, і ми занесені в базу даних, з якої легко і швидко отримати необхідну інформацію», – завив Ярослав Сергенюк.