«Народний контроль» буде повторно звертатись до уряду щодо збільшення витрат на медицину та освіту, – Добродомов

Комітет з питань бюджету Верховної Ради України відхилив пропозицію «Народного контролю» щодо збільшення медичної та освітньої субвенцій, натомість влада збільшує видатки на своє обслуговування.

Про це в коментарі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Ми пропонували повернути оплату медичної та освітньої субвенції з держбюджету, як це гарантує Конституція. А влада переклала ці видатки на місця. Це великі гроші для місцевих бюджетів. Я був у Хмельницькому, Херсоні, Черкасах та інших містах, і вони не в змозі потягнути ці видатки. «Народний контроль» звернувся до Конституційного суду, аби визнати такі зміни незаконними», – сказав він.

Добродомов додав, що бюджетний Комітет відхилив пропозицію «Народного контролю» щодо збільшення медичної та освітньої субвенцій у держбюджеті на 2018 рік.

«Натомість вони збільшують видатки на МВС, ДФС, Генпрокуратуру, СБУ та Адміністрацію Президента. Мене непокоїть зменшення медичної субвенції на 4 млрд грн, скорочення на 362 млн грн соціальних стипендій. Це при тому, що прем’єр-міністр каже про підвищення стипендій, а видатки скорочуються. Це означає, що кількість студентів, які отримуватимуть стипендію суттєво знизиться. 426 профтехучилищ зараз лишається без держфінансування. Тому ми повторно будемо звертатися до бюджетного Комітету та уряду щодо розгляду наших пропозицій», – наголосив нардеп.