«Народний контроль» допоміг дівчинці з Луганська отримати статус переселенки

70-річна Тетяна Нікуліна самотужки виховує неповнолітню онуку Аню. Жінка рік тому перебралася з окупованого Луганська до Києва, а згодом забрала сюди дівчину. Державі начхати на цих людей, навіть папірчик про статус переселенця виявився проблемою. Люди звернулися до «Народного контролю».

«На облік внучку не ставлять, тож допомога їй не передбачена. Чотири рази я ходила до них, але я не опікун – бабця, не маю права її собі у довідку вписувати. Виходить, треба, щоб мама відмовилася від дитини, чи як?», – розповіла пані Тетяна.

Мама Ані не може навіть на день виїхати з Луганська, бо там її важкохворі батьки, які потребують догляду.

Сім`я живе у режимі жорсткої економії, кожну копієчку рахують. Пані Тетяна навіть влаштувалася на роботу, аби хоч трохи кінці з кінцями зводити. Усе зароблене йде на оренду житла, пенсія – на харчі.

  Зараз Аня складає ЗНО – мріє стати дизайнером. «Бабця працює, мені її шкода. Все-таки нічна зміна. Тяжко», – зітхає дівчинка.

 Щоб допомогти родині, журналісти «Народного контролю» звернулися до Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації. І вже наступного дня проблему переселенців вирішили.  У Департаменті зібрали цілу нараду, аби допомогти людям. Зрештою чиновники знайшли спосіб вирішити проблему.

  «Аня, вступивши до вузу, буде тимчасово зареєстрована. Вона буде приписана до певної адреси. Ви станете на облік і будете отримувати матеріальну допомогу», – запевнив директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.

Крім того, у Департаменті запропонували пані Тетяні написати заяву на отримання додаткової матеріальної допомоги.

Після наради пані Тетяна не стримала сліз радості. «Дай Бог, щоб всім так допомагали. Я дуже рада. Мене переповнюють емоції. Ми випадково зустрілися з «Народним контролем». Не чекала, що вони мені допоможуть. Дуже все швидко і добре організували», – зазначила жінка.