«Народний контроль» допоміг мешканцям Садів знайти компроміс із орендарем водойми

Мешканці села Садів Луцького району звернулися до «Народного контролю» по допомогу – уже тривало людям не дозволяють рибалити на одному із місцевих ставків. При цьому договір оренди у користувача водойми Сергія Жука закінчився ще рік тому.

Відтак, днями відбулася зустріч мешканців, активістів «Народного контролю» із орендарем. Вибудувати конструктивний діалог було важко. Люди, які зібралися біля Садівської сільської ради, хотіли висловити усе, що думають, про дії орендаря ставка та місцевої влади.

P1030209

«Двісті метрів виділяється: ловите одну вудку, оплачуєте за рибу», – заявив людям орендар Сергій Жук.

«Можемо по-іншому розмовляти. Ви кажете: «Ловіть рибу, а ми беремо за це гроші», ми ж говорити: «У вас немає договору оренди, до побачення». Але є компроміс: виділяєте місце для вільної риболовлі», – звернувся до користувача ставка активіст «Народного контролю» Михайло Шелеп.

P1030195

Урешті із орендарем ставка вдалося домовитись: допоки не укладено нового договору,  щонеділі з 8 ранку і до 20:00 селяни зможуть вільно ловити рибу.

Водночас лідер «Народного контролю» на Волині Павло Данильчук закликав громаду долучитись до укладання нового орендного договору: «Коли буде укладатися договір, скличте сесію сільської ради, громаду. Необхідно узгодити договір з громадою, щоб обов’язково ваша позиція врахована».

Активісти «Народного контролю» запевнили громаду: допоможуть відстояти інтереси людей у майбутньому, а також перевірять, чи немає інших порушень у орендаря ставка.

Також «Народний контроль» ініціює ряд перевірок щодо використання водойми, адже селяни стверджують, що водне плесо більше, аніж вказано у документах.