«Народний контроль» ініціює створення обласної програми із забезпечення житлом бійців АТО

Щоб повноцінно реалізувати права бійців АТО на першочергове забезпечення житлом, необхідно розробити відповідну цільову обласну програму.

Із відповідною пропозицією сьогодні, під час сесії Львівської обласної ради, виступила фракція «Народний контроль».

Звернення щодо забезпечення розробки такої програми до голови Львівської обласної держадміністрації Олега Синютки та голови ЛОР Олександра Ганущина озвучив депутат фракції, боєць АТО Василь Масний.

«Із наданням статусу учасника бойових дій держава пов’язує виникнення низки пільг, які мають на меті полегшити життя бійців після повернення до мирного життя. Одним із задекларованих прав є можливість отримання житла від держави, проте ця пільга є однією із найпроблемніших, оскільки попит на безкоштовне житло значно перевищує його пропозицію», – ідеться у зверненні.

Відтак депутати фракції переконані, аби права АТОвців були не лише прописані на папері, а й ефективно реалізовувалися, необхідно:

«…розробити відповідну програму для забезпечення житлом учасників бойових дій та членів їх сімей на умовах співфінансування із залученням обласного бюджету, місцевого бюджету та власних коштів учасника бойових дій та/або інвестора».

«Наразі тема житла для бійців є популістичною і  заполітизованою. Багато гарних слів, які не вирішують питання забезпечення АТОвців помешканням. Ми ж пропонуємо напрацювати реальний і дієвий механізм, аби наші Герої отримували всі, гарантовані державою і нашою совістю, пільги», – прокоментував керівник фракції «Народний контроль» Андрій Ковч.