Акція «Зупинимо будівництво ГЕС на Дністрі» об’єднала дві області в селі Нижнів, – Гергелюк

Сьогодні біля мосту через Дністер у с. Нижнів Тлумацького району Івано-Франківської області «Народний контроль» Прикарпаття організував акцію «Зупинимо будівництво ГЕС на Дністрі», присвячену Міжнародному дню боротьби проти гребель. До заходу долучилися громадські активісти, екологи, туризмознавці, місцеві жителі та небайдужі громадяни.

Метою акції було привернути увагу громадськості до проблем негативного впливу ГЕС на екосистему р. Дністер, змусити Кабінет міністрів України скасувати пункти Програми розвитку гідроенергетики України до 2026 р. щодо будівництва ГЕС на Дністрі.

Учасники заходу розповсюджували інформаційні матеріали щодо згубного впливу ГЕС на екосистему Дністровського каньйону. Місцеві жителі Придністровських сіл Тернопільщини та Івано-Франківщини спільно виступили проти згубного будівництва. Люди пам’ятають повені минулих років та з обуренням висловлюються до планів Кабміну щодо ГЕСів на Дністрі, які можуть призвести до підтоплення земель та масового відселення місцевих жителів.

«Зараз в умовах кліматичних змін та катастрофічного зменшення прісної води, а також погіршення її якості, гостро стоїть проблема збереження основних водних артерій – річок. Наша акція «Зупинимо будівництво ГЕС на Дністрі» об’єднала дві області в селі Нижнів. Сьогодні, в День боротьби проти гребель, ми спільно з активістами, представниками місцевих громад Тернопільщини та Івано-Франківщини знову звертаємося до Кабінету міністрів України з вимогою зупинити проект будівництва ГЕС на Дністрі, а натомість розвивати рекреаційний потенціал Дністровського каньйону! Дякуємо всім, хто долучився, боротьба триває!» – зазначив Володимир Гергелюк.