«Народний контроль» категорично проти особливого статусу Донбасу

Партія підтримає законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу лише за умови відсутності в ньому положень щодо виконання Мінських угод.

Про це заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Політична рада «Народного контролю» вирішила, що ми готові підтримати законопроект №7163 за принципової умови вилучення з нього положень щодо пріоритетності виконання Мінських угод. Загалом законопроект правильний, там визначено, що Росія – це агресор, який загарбав нашу територію та порушує міжнародні договори й несе повну відповідальність за все, що відбувається на окупованих ним територіях. Нарешті війну назвали війною, а не АТО», – сказав він.

Добродомов додав, що за таких умов законопроект можна взяти за основу, але його потрібно доопрацювати.

«До другого читання ми підготуємо ряд правок, які вирішать проблемні моменти законопроекту. Зокрема необхідно максимально захистити людей, які перебувають на тимчасово окупованій території та надати їм чіткий статус. А також на законодавчому рівні прописати заборону торгівлі з терористами, адже в законопроекті немає чіткої позиції щодо цього», – наголосив нардеп.

Він зазначив, що в одному із законопроектів знову просувають пункт про «особливий статус Донбасу».

« «Народний контроль» голосуватиме категорично проти законопроекту №7164, у якому передбачений ганебний «особливий статус місцевого самоврядування» окупованих територій. А це легалізація «народної міліції», мовна автономія (сприяння російській мові), вибори, які вигідні терористам, спеціальний економічний режим, транскордонне співробітництво з прикордонними містами Росії. Його приймати категорично не можна, адже це зрада національних інтересів України», – констатував Добродомов.