«Народний контроль» на Вінничині виявив незаконні держзакупівлі із кримінальним минулим

В грудні 2016 року Ладижинська міська рада Вінницької області  опублікувала на ProZorro повідомлення про заплановану закупівлю послуг з реконструкції нежитлової будівлі під адміністративно-господарську будівлю КП «Дендропарк «Ладижинський гай». Запланована вартість робіт становила 4 359 879 гривень.

Foto_prozorro_1

Участь в аукціоні прийняли 4 компанії, серед яких Вінницьке ПП «Сучасні будівельні технології-12», Ладижинська ТОВ «Енергосервіс ЛТД» та Київські підприємства: «Київрембуд» та ТОВ «АЛГОРИТМ-МЕГА».

За результатами пониження цінових пропозицій переможцем обрано ПП «Сучасні будівельні технології».  Під час перегляду процедури пониження кидається у вічі різниця в остаточних пропозиціях ПП «Сучасні будівельні технології-12», та ТОВ «Енергосервіс ЛТД», що склали відповідно 3 589 999 та 3 590 000, тобто ВСЬОГО ОДНА ГРИВНЯ, що може свідчити про попередню змову вказаних учасників.

Foto_prozorro_2

В ході проведення дослідження  вказаних закупівель фахівці Народного контролю  встановили, що у ПП «Сучасні будівельні технології-12» є цікаве кримінальне минуле. Так в єдиному державному реєстрі судових рішень містяться відомості про кримінальне провадження №12016020070000262 про вчинення посадовими особами Ладижинської міської ради кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 191 КК України –привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Зокрема, слідчими встановлено, що «головою та членами тендерного комітету Ладижинської міської ради, ймовірно, шляхом зловживання повноваженнями, з метою одержання неправомірної вигоди для ПП «Сучасні будівельні технології-12», прийнято рішення щодо акцепту пропозиції конкурсних торгів за результатами розгляду пакету документів, що подано ПП «Сучасні будівельні технології-12», який не відповідає вимогам документації (інструкції) конкурсних торгів».

Foto_uhvala_1
Foto_uhvala_2

В досліджуваному тендері ПП «Сучасні будівельні технології-12» не подано договорів оренди автотранспортних засобів, що зазначені в довідці про наявність обладнання та механізмів натомість надано витяг із оборотно-сальдової відомості, яка не може бути підтвердженням наявності механізмів.

Foto_tenderna_vumoga

Дане свідчить, що конкурсним комітетом прийняте неправомірне рішення про переможця у тендері.

Іншими словами щодо посадових осіб Ладижинської міської ради ведеться досудове розслідування, відомості про яке внесені в ЄРДР 10.08.2016 та про наявність якого посадові особи Ладижинської міської ради були безперечно повідомлені, однак це не завадило КП Ладижинської міської ради «Дендропарк «Ладижинський гай» прийняти рішення на користь «Сучасних будівельних технологій-12», що може трактуватись доволі неоднозначно.

«Основною метою діяльності «Народного контролю» як політичної сили є, в першу чергу, дослідження використання державними органами та установами бюджетних коштів. Чи не найбільші порушення вчиняються чиновниками під час процедури публічних закупівель, зокрема на сайті ProZorro», – прокоментував ситуацію лідер НК на Вінниччині Володимир Воловодюк.

«Питання притягнення порушників до відповідальності  мають вирішувати компетентні органи, тому з метою підтвердження фактів порушення чинного законодавства Вінницьким осередком НК направлено заяву про порушення публічних закупівель до Вінницького управління Держаудитслужби України та прокуратури Вінницької області» – підсумував Володимир Воловодюк.