«Народний контроль» не голосуватиме за законопроект про реінтеграцію Донбасу у представленій редакції

Якщо правки, подані «Народним контролем», будуть відхилені, члени нашої депутатської групи у Верховній Раді України не голосуватимуть за законопроект № 7163 («Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях»).

«Народний контроль» підтримав законопроект у першому читанні. До другого читання ми підготували ряд принципових та важливих правок для створення дієвого закону.

Зокрема:

  1. Заборона торгівлі з окупантами. Ми виступаємо категоричного проти легалізації торгівлі у будь-якому вигляді. Проте в редакції законопроекту влада визначила це «як переміщення товарів», що, по суті, і є легалізацією торгівлі.
  2. Включення до назви законопроекту та ключових статей Крим як окуповану територію. Адже лише у преамбулі згадується про окупацію Криму, і що це невід’ємна частина території України. Ряд правок, підготовлених «Народним контролем», були спрямовані саме на розширення дії закону на Крим та Севастополь як на окуповані території. Це допомогло б визначити статус затриманих українців та татар під час окупації Криму.
  3. Визначення точної дати початку анексії Криму, окупації Луганської та Донецької областей.

Усі ці питання могли вирішити подані нами правки. Та жодна з них не була підтримана профільним комітетом.

Ми вкотре наголошуємо, що відповідний законопроект потрібний, проте в такому вигляді його приймати не можна. Законопроект №7163 потрібно доопрацювати та врахувати вищеперераховані правки, в іншому разі «Народний контроль» не голосуватиме за нього.