«Народний контроль» не голосував за бюджет на 2018 рік

Бюджет України має працювати на простих людей, а не чиновників та олігархів.

Депутатська група «Народний контроль» у повному складі не голосувала за державний бюджет на 2018 рік, адже в ньому немає жодного росту економіки України. Очевидним є лише те, що влада збільшує затрати на задоволення своїх потреб.

Йдуть гроші на обслуговування Верховної Ради, Кабінету міністрів України, президента. Цей бюджет стає «бюджетом розвитку олігархів та влади», але точно не простих українців. Недофінансування в сфері медицини становить приблизно 67%, а це 7 млрд грн. Такі ж проблеми з фінансуванням освіти, адже загальне недофінансування державою освітньої субвенції складає 4,5 мільярди гривень.

Бюджет – це гроші людей, і вони мають йти на збільшення пенсій, мінімальних зарплат і прожиткового мінімуму. Ми підготували відповідні поправки, які суттєво скорочували фінансування чиновників. Проте уряд відхилив пропозиції «Народного контролю» щодо зменшення витрат на обслуговування чиновників у 2018 році.

Наприклад, відхилено нашу пропозицію щодо скорочення фінансування на 1 млрд грн Державного управління справами, що займається утримуванням президента, а гроші передати на освітню субвенцію місцевим бюджетам.

Також уряд відхилив й інші пропозиції «Народного контролю», зокрема:

– збільшити видатки на придбання ангіографів, які є першою допомогою при інсультах та інфарктах на 50 млн грн (за кошти, закладені на Секретаріат Кабінету міністрів);

– додати до медичної субвенції місцевим бюджетам кошти на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих хворих зі серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом 2-го типу, бронхіальною астмою;

– збільшити кошти на лікування за кордоном за рахунок коштів, закладених в бюджеті на здійснення прокурорсько-слідчої діяльності, підготовка та підвищення кваліфікації кадрів прокуратури.