«Народний контроль» обрав шлях відповідальності, а не популізму, – Михальонок

Лідер «Народного контролю» на Кіровоградщині Сергій Михальонок розповів про перспективи та плани політичної сили в області.

– Як Ви оцінюєте показники «Народного контролю» на місцевих виборах, чи задоволені результатами?

– За підсумками місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня, наша молода партія має досить хороші результати – дев’ятнадцять представників партії «Громадський рух «Народний контроль» потрапили у міські, районну та сільські ради на Кіровоградщині.

Сьогодні безліч так званих героїв, і дуже мало серед них тих, хто відповідає за свої слова, хто може працювати. Ми маємо довгострокові плани в політиці, тому щодня працюємо над організацією своєї ефективної роботи.

«Народний контроль» обрав шлях цінностей Майдану, шлях командності, шлях відповідальності, а не популізму. Це тернистий шлях і конкуренція, відповідно, на ньому мінімальна. Зараз країна перебуває в стані перманентної політичної кризи. Разом з тим, у цій кризі створюється нова партійна система, яка визначатиме структуру влади в Україні ближчими роками. Саме політична партія «Народний контроль» на сьогодні є єдиною конструктивною альтернативою партіям старої формації. Наша основна мета – йти вперед, і робити все, аби наша політична сила виступала дедалі впливовішим суб’єктом місцевого політикуму.

– Яким Ви вбачаєте розвиток регіону у післявиборчий період?

– Оновлені ради почали свою роботу в нових правових умовах. Вони вже мають більше повноважень: фінансових, майнових та земельних. При тому ми бачимо, як зріс вплив політичних партій, що передусім позначається на кадровому складі виконавчих органів самоврядування. Разом із тим, ми вже бачимо в політичних структурах ситуацію, яка називається «ризики репутаційних втрат». Тобто за партійними списками до рад потрапило чимало нових людей, серед них багато «замаскованих» старих із різними мотиваціями та амбіціями, які продовжують застосовувати адмінресурс на користь старої корумпованої влади. Нерідко вони мають за собою шлейфи різноманітних політичних проектів чи фінансово-економічних афер.

Водночас, варто зазначити, що місцеві вибори, безумовно, стали етапом на шляху оновлення політичної системи України. З іншого боку, маємо рекорд низької явки – до виборчих дільниць прийшло менше, аніж 50% виборців. Для основних політичних суб’єктів це може стати останнім викликом. Ми бачимо, що недовіра до влади вища, аніж декілька років тому. Тому тільки важка праця в інтересах людей може дати якісний результат. Коли українці побачать реальні зміни, реальну боротьбу з корупцією, тоді більше українців буде приходити на виборчі дільниці.

– Як плануєте надалі вести діалог зі своїми потенційними виборцями, яких вочевидь буде біль ше?

-Ми зробили висновки, об’єктивно оцінили власні результати. Хочу сказати, що «Народний контроль» – це команда підприємців, волонтерів, журналістів, військових, громадських активістів, які говорять правду, якою вона є. «Народний контроль» – це сила дії, а не «мильної» обіцянки. Ми відкриті до людей, тому закликаю приєднуватися до нашої команди, аби разом побудувати ефективну систему місцевого політикуму й викоренити протизаконні регіональні явища.

Ми маємо спільними зусиллями довести почату справу до отримання конкретного результату. Саме тому ми прийшли в політику надовго і маємо серйозні довгострокові плани.

У складні часи наша команда просто працює. Зціпивши зуби, ми не допустимо розбрату і стимулюватимемо до ефективного місцевого реформування. Пам’ятаючи полеглих за свободу та волю України, піклуючись за спокій і впевненість громадян ми маємо стимулювати владу очиститися. У нас є місце для всіх, хто бажає добра рідному краю. Необхідно повірити у власні сили і стати фундатором нової української реальності. І запевняю, зміни обов’язково відбудуться. Разом зробимо більше!

За матеріалами  pereveslo.org.ua