36407

«Народний контроль» перевірить Бюджет-2017 на наявність корупційних стрічок

Ключове завдання зараз – «вичистити» корупційні стрічки з проекту Бюджету на 2017 рік.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов, коментуючи розгляд поданого Урядом проекту бюджету.

«Добре, що цьогоріч проект бюджету представили завчасно, і ми можемо проаналізувати його. Ми ж пам’ятаємо, як минулого року,  розглядаючи Бюджет-2016 від Уряду Яценюка, прямо в залі ми знаходили чимало корупційних стрічок, частину котрих доводилося забирати «з голосу». Утім частина у документі так і залишилася. Саме тому депутати «Народного контролю»  не голосували за нього», – констатував нардеп.

Також він наголосив на необхідності проаналізувати видатки на деякі цільові державні програми, на які закладається фінансування, але гроші використовуються не за призначенням.

«Приклад – фінансування Програми з  протезування бійців АТО:  два роки поспіль на це виділяли по 150 мільйонів гривень, але у підсумку у  2015 році протези за програмою отримали  лише 11 із 150 осіб. А цьогоріч  Мінсоцполітики взагалі заявило, що у черзі на протезування нема жодної людини. Тож питання: якщо немає черги – куди йдуть гроші? Адекватної відповіді уже рік не можуть отримати від чиновників ані депутати, ані журналісти», – пояснив депутат.

Також Добродомов зазначив, що депутати групи «Народний контроль» мають питання щодо дохідної частини бюджету.

«Таке враження, що гроші на видатки Уряд планує залучати лише двома шляхами – кредити МВФ та тотальна приватизація. Ми не раз говорили, що не можна під час війни за безцінь продавати стратегічні об’єкти, треба призначати на них адекватний менеджмент, за процедурою,  прописаною в законі про Держслужбу», – наголосив парламентар.