FullSizeRender

«Народний контроль» підтримав протест деревообробників у Івано-Франківську

Вранці під стінами Івано-Франківської облради та облдержадміністрації відбулася протестна акція деревообробнків України. Вийти на вулицю працівників галузі змусили чергові владні “інновації” у лісовій сфері.

Нагадаємо, півроку тому деревообробники по всій України організовували протести через заяви Уряду про необхідність скасування мораторію на вивіз кругляку за кордон. Такий мораторій в Україні діє з 1 листопада 2015 року. Ініціатором мораторію виступив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

Сьогодні ж над деревообробною галуззю України нависли нові проблеми.  Зокрема, деревообробники виступають категорично проти електронних торгів які, за словами організаторів акції, створюють сприятливе середовище для корупції, а також для того, щоб невелеки деревообробні підприємства були фактично придушені мегакорпораціями. Друга вимога мітингувальників – не вроваджувати концесію (тимчасове користування юридичними чи фізичними особами) у лісовій галузі.

«Концесія у лісовій галузі показала негативний результат у Європейських країнах, через що від неї відмовилися, – пояснює керівник Надвірнянської  районної асоціації деревообробників, голова «Народного контролю» Надвірнянщини Олександр Гаврилюк. – Впровадивши концесію, Україна піде не за європейським, а за російським сценарієм, тобто за сценарієм знищення лісів».

Та основне, що налякало деревообробників: поява на Прикарпатті промислового гіганта-деревообробника заводу «Швайгофер». Через неможливість вивозити український кругляк за кордон мегакорпорації шукають обхідні шляхи. Один з таких – вивозити кругляк не цілком, а розрізаним на дошку. Саме за таким принципом має діяти «Шавайгофер», який ще у 2013 викупив 30 га землі у Коломиї.

«На деревообробних підприємствах Прикарпаття працевлаштовані близько 10000 людей. А на іноземному підприємстві, яке планують збудувати вже через рік на Коломийщиі буде працювати близько 300 працівників, але вони пилятимуть на заготовки 80% всієї деревини Прикарпаття та продаватимуть за кордоном. Вже потім наш ліс повернеться в Україну у вигляді італійських меблів чи іншої продукції. А в той самий час українські виробники залишаться без сировини, – розповідає  керівник Надвірнянської  районної асоціації деревообробників, голова «Народного контролю» Надвірнянщини Олександр Гаврилюк. – Якщо заходить іноземний інвестор, то потрібно зобов’язувати його робити глибинну переробку деревини до кінцевого продукту. Це збільшить кількість робочих місць та надходження податків».

Одночасно організатори акції заявили, що вже давно настала необхідність якісного законодавчого реформування як деревообробної галузі, так і лісого господарства України в цілому.
Саме тому 27 вересня запланована зустріч лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова з представниками асоціації деревообробників України в Івано-Франківську. На зустрічі планують обговорити перспективу законодавчої ініціативи «Народного контролю» з описаних вище проблем.

 

FullSizeRender (1) IMG_7426