nkontrol_tern_1810

«Народний контроль» підтримав страйк профтехучилищ Тернопільської області

Зарплату та стипендій вимагає профтехосвіта Тернопільської області. Училища не отримують фінансування ще з липня. «Народний контроль»  підтримав акцію протесту освітян.

 Ще від початку року фінансування ПТУ поклали на плечі місцевих рад. Тоді з горем-пополам на Тернопільщині гроші для освітян відшукали. Та  їх вистачило лише на півроку, – розповідають викладачі закладів. 

 «Склалася ситуація, що з липня ми не маємо за що навіть продуктів купити. Нам вже тисячі раз обіцяли виплатити зарплату. Але зараз вже середина жовтня, а грошей на руки ми так і не отримали», – розповідає адміністратор Підволочиського професійного училища Віктор.

Вимагати чесно зароблені гроші освітяни прийшли під стіни обласної ради.

У частині училищ вже відключили електрику через заборгованість. А учні навіть не мають грошей, аби добратися до навчання.

«Спеціалісти навчально-методичного центру профтехосвіти нещодавно проводили перевірку.  Особисто ходили по кабінетах і дивилися, чи відвідують учні заняття. Як виявилося, 30 % студентів не приїжджають на пари, оскільки не мають грошей. Більшість цих дітей – із малозабезпечених сімей, де кожна копійка рахується. А якщо учні не мають стипендії, то і на навчання не можуть приїхати», — розповідає керівник навчально-методичного центру профтехосвіти Тернопільської області Леся Гордійчук.

Зараз на Тернопільщині борг по зарплаті профтехосвіти становить 11 мільйонів гривень. Владці лиш розводять руками, кажуть – чекають на субвенції від уряду. Аби обласні ПТУ вижили – треба ще майже 30 мільйонів гривень. 

 «Ми маємо гарантії від Кабінету міністрів, що гроші у розмірі 77 мільйонів гривень надійдуть в Тернопільську область. 30 мільйонів ми одразу  скеруємо на фінансування профтехосвіти», — говорить заступник голови Тернопільської облради Любомир Крупа. Водночас очільники області обіцяють – також будуть і самотужки шукати гроші.

«Ми спілкуватимемося з місцевими громадами, щоб виділити кошти з місцевих бюджетів, аби хоча би частково виплатити зарплати вчителям», — додав голова Тернопільської облдержадмінстарції Степан Барна.

Без фінансування з держбюджету ПТУ можуть зникнути, а їх вихованці опинитися на вулиці – переконаний нардеп від «Народного контролю» Богдан Матківський. Крім того варто залучати приватних інвесторів для розвитку профтехосвіти.

«У приватні залучення інвестицій входить і  кредитування, щоби професійні заклади могли брати цільові кредити, наприклад, на оновлення науково-технічної бази», — розповідає депутат ВРУ від «Народного контролю».

Закон про реформування профтехосвіти нардепи від «Народного контролю» вже зареєстрували в парламенті. «Народний контроль» буде стежити за ситуацією на Тернопільщині і вимагатиме, аби гроші на ПТУ таки знайшли.