«Народний контроль» підтримує вимоги страйкового комітету працівників Косівської дільниці ПАТ «Івано-Франківськгаз»

23 червня працівники Косівської дільниці Снятинського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» зустрілися з головою правління ПАТ «Івано-Франківськгаз»  Шульгою В.А. Люди вкрай не задоволені поточним розміром оплати праці. Адже попри всі заяви вищого керівництва про анонсовану зарплату вище 15 000 грн, по факту рядові працівнику отримують мінімальну заробітну плату. Крім того, припинені виплати на оздоровлення, а умови праці не можна вважати задовільними.

Ще 6 червня працівники Косівької дільниці надіслали звернення до керівництва ПАТ «Івано-Франківськгаз» з своїми вимогами:

– підняття заробітної плати до середньостатистичної по галузі, що станом на 01.01.2018р. становить 11654 грн.;

– розглянути питання щодо збільшення терміну щорічної відпустки працівникам, що працюють у шкідливих умовах, відновити оплати на оздоровлення під час щорічної відпустки;

– забезпечення працівників гідними умовами праці, запчастинами та матеріально-технічними засобами;

– привести службові приміщення Косівської дільниці до належного стану, а саме провести ремонтні роботи.

У випадку, якщо їх вимоги не будуть розглянуті та підтримані, Косівська дільниця Снятинського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» не приступить до роботи.

Проте на зустрічі Шульга В.А. пояснив, що збільшити оплату праці не має можливості, і це відбудеться тільки у разі піднайняття цін на газ. Хоча на запитання людей про розмір його власної зарплати відмовчувався. Люди обурені, адже, за їх словами, керівний склад ПАТ «Івано-Франківськгаз» отримує більше 200 000 грн/ місяць кожен, а прості працівники ледве зводять кінці з кінцями. Люди вимагають виконати їх умови, а інакше оголосять безстроковий страйк.

Депутат Косівської міської ради від «Народного контролю» Володимир Зузяк, до якого люди вже неодноразово зверталися за допомогою, також побував на зустрічі та повністю підтримує протестувальників.

«Різниця в розмірі оплати праці керівного та обслуговуючого персоналу не може коливатися в десятки разів. Люди працюють в незадовільних умовах і не отримують гарантованих державною надбавок. Окрім того, багато штатних одиниць скорочено, а їх обов’язки перекладено на інших працівників. Така ситуація є неприпустимою. Тому вимоги працівників газового господарства є цілком обґрунтованими, і я як депутат міської ради буду їх підтримувати», – зазначив В. Зузяк.