«Народний контроль» проходить у Харківську міськраду, – опитування

Партія «Громадський рух «Народний контроль» може потрапити у Харківську міську раду за результатами виборів 25 жовтня. Загалом подолати 5-відсотковий бар’єр зможе п’ять політсил.

Такими  є результати соціологічного дослідження, проведеного Київським центром політичного та економічного аналізу, які оприлюднив соціолог, експерт Леонард Левицький під час прес-конференції в УНІАН.

Онозначно проходять такі партії: «Відродження» (перший номер у виборчому списку – Геннадій Кернес) з результатом 30,8%, «Самопоміч» (перший номер – Тарас Ситенко) з результатом 8,65%, «Наш край» (перший номер – Олександр Фельдман) з результатом 6,2%, Блок Петра Порошенка «Солідарність» (перший номер – Олександр Давтян) з результатом 5,4%, «Громадський рух «Народний контроль» (перший номер – Анатолій Родзінський) з результатом 4,9%.

sociol

«Народний контроль» знаходиться на межі прохідного бар’єру і зможе пройти в міськраду Харкова, якщо харків’яни, налаштовані проти Кернеса, проявлять активність і прийдуть на вибори 25 жовтня.  До існуючої підтримки «Народного контролю» необхідно ще приблизно 500 голосів харків’ян.

Тож усім, хто хоче, щоб у міській раді було бодай кілька депутатів, здатних виступити проти команди Кернеса, необхідно прийти на вибори і проголосувати за партію «Народний контроль», – зазначив Левицький.

Також  додав,  що решта партій не мають шансів пройти до Харківської міської ради, оскільки їх рівень підтримки серед виборців набагато нижчий прохідного бар’єру в 5%. Понад те, голоси харків’ян, віддані за «непрохідні» демократичні партії, через перерозподіл голосів фактично підуть за їх ідеологічних опонентів з партій «Відродження» (Геннадій Кернес) і «Наш край» (Олександр Фельдман).

За словами соціолога, на виборах мера Харкова Геннадій Кернес не переможе у першому турі, оскільки його результат наразі 46%.

social1

 «Чи буде другий тур, в якому Кернес програє, і не стане мером Харкова, залежить від того, чи прийдуть харків’яни, налаштовані проти Кернеса голосувати 25 жовтня. Більше, ніж у два рази, випереджає на виборах мера решту кандидатів демократичних сил Анатолій Родзінський від партії «Громадський рух «Народний контроль» з результатом 6,45%.У випадку другого туру виборів мера в другий тур перегонів виходить від демократичних сил єдиний опозиційний до Кернеса кандидат у мери Харкова Анатолій Родзинський», – підсумував Левицький.