«Народний контроль» пропонує альтернативну реформу медицини, – Добродомов (+ відео)

Підтримуючи вимогу реформування медичної галузі, «Народний контроль» пропонує альтернативний пакет законопроектів, який викидає усі корупційні схеми з реформи МОЗ.

Про це в ефірі «Вечірнього прайму» на телеканалі «112 Україна» заявив лідер «Народного контролю», народний депутат Дмитро Добродомов.

«Запропонована урядом так звана медична реформа містить значні корупційні ризики та ризик різкого зменшення доступності медичного обслуговування для громадян України. МОЗ пропонує створити Нацагенцію здоров’я, яка мала б контролювати якість надання послуг, а також отримає монополію на закупівлю ліків. Фінансування агенції – майже 100 млрд грн. Керівник призначатиметься «вручну» прем’єр-міністром. Це серйозна корупційна загроза, адже не може структура з таким бюджетом контролювати сама себе», – сказав він.

Добродомов додав, що гроші на фінансування Нацагенції заберуть з місцевої субвенції, що прямо суперечить Конституції України, яка гарантує безкоштовні медичні послуги.

«Ми подали Конституційне подання на цю тему, аби гарантувати повноцінне медичне забезпечення українцям. Наш колега Олег Мусій зареєстрував альтернативний пакет законопроектів. Ми наполягаємо на виконанні норм Конституції щодо безкоштовного надання медичних послуг. Госпітальні округи на місцях отримають усі кошти, які потрібні для повноцінного функціонування лікарень. Пропонується створення справжньої контрактної системи обслуговування, аби люди самі вибирали лікаря, який є більш професійним», – наголосив нардеп.