«Народний контроль» пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників, – блог Дмитра Добродомова

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд.

Нинішня Верховна Рада себе повністю дискредитувала. Суспільство вимагає не лише зміни облич під парламентським куполом, а дійсно якісних змін у Верховній Раді. Парламентська реформа, яку сьогодні пропонує «Народний контроль», –  це комплекс пропозицій людей, які я отримав під час поїздок регіонами України.

Ми чітко розуміємо, якщо обирати наступний парламент за чинними законодавством, зокрема виборчим та регламентом ВРУ, ми не отримаємо якісних змін.

«Народний контроль» у повному складі голосував за Виборчий кодекс № 3112-1. Відкриті виборчі списки – це одна з принципових вимог нашої партії. І ми вже подали поправки до другого читання.

Але ми розуміємо, що необхідно провести дієву парламентську реформу.

«Народний контроль» підготував проект закону змін до Конституції України, яким пропонуємо обирати народних депутатів максимум на два терміни підряд. У нас є такі депутати, які по 20 років сидять в парламенті й ці 20 років отримують депутатську зарплату. А потім ми бачимо в їхніх деклараціях мільйонні статки, дорогі маєтки та коштовності. Саме тому ми вимагаємо обмежити кількість перебування депутата у парламенті до двох каденцій. Це допоможе системно оновлювати склад Верховної Ради та бачити молоді обличчя   в        політиці.

Також ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300 осіб. Нинішня кількість депутатів довела свою неефективність, а витрати на утримання Ради ростуть з року в рік. Лише на 2018 рік уряд закладає 1,7 млрд на обслуговування депутатів парламенту. Хіба в нас немає галузей, де ці гроші потрібні більше?

Наступний пункт парламентської реформи «Народного контролю» – це позбавлення депутатів-прогульників мандатів. Ми пропонуємо забирати мандати в нардепів, які протягом сесії прогуляли половину і більше засідань без поважних причин.

Відповідний законопроект уже підготовлено нашою командою, і ми  розпочинаємо збір підписів для його реєстрації. Для цього потрібно 150 підписів. Закликаю колег-депутатів не ігнорувати цю ініціативу, адже це є справжня реформа парламенту, яку пропонують люди.