«Народний контроль» пропонує залишати заробітки від акцизів на місцях

Влада навантажує місцеві бюджети видатками і каже, що це децентралізації, ми пропонуємо реальні гроші для міст.

Про це заявив лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов в ефірі авторської програми «МИ ЗМОЖЕМО!» на «4 каналі»

«Разом з однопартійцями ми зареєстрували законопроект, яким пропонуємо 5% від акцизного податку з товарів, вироблених в Україні, перераховувати місцевим бюджетам. Ідея дуже проста. Зараз 100% акцизу іде до державного бюджету. При цьому, при виробництві підакцизних товарів,  таких як алкоголь, сигарети, бензин, автівки, погіршується екологія, дороги, зношується інфраструктура. Ба більше, вже два роки, як на місцеві бюджети перекладено величезні видатки на утримання ПТУ, лікарень. Це пряме порушення Конституції, але влада проігнорувала наші вимоги і таки протягнула ці зміни», – розповів нардеп.

Добродомов переконаний, відсоток від акцизу мотивуватиме міста розвивати підприємства.

«Наша ініціатива – це свого роду компенсація завданої шкоди й відновлення принципу справедливого розподілу коштів між бюджетами різних рівнів, де здійснюється виробнича діяльність підприємств підакцизної галузі. Також це підвищить і зацікавленість місцевого населення у розвитку відповідних підприємств», – зауважив він.