lviv10

«Народний контроль» проти необдуманого закриття тубдиспансеру в Самборі

У Самборі можуть закрити протитуберкульозний диспансер. Працівники медзакладу називають такий крок дуже суперечливим і необдуманим, адже ситуація із кількістю хворих на туберкульоз загрозлива. Так кількість вперше діагностованих хворих за перше півріччя 2016-го зросла вдвічі у порівнянні з попереднім роком.

Саме про цю проблеми медики говорили під час зустрічі з лідером «Народного контролю» Дмитром Добродомовим, який 22 січня відвідав Самбір.

Як розповіли лікарі, Самбірський протитуберкульозний диспансер обслуговує 103-тисячне населення Самбора і Самбірського району. Також через вдале транспортне сполучення сюди приїжджають на лікування хворі на туберкульоз зі Старосамбірського, Турківського та Мостиського районів.  Сама установа забезпечена усіма необхідними технічними засобами для проведення обстеження – рентген-томографія та флюрографія, бактеріологічна лабораторія, клініко-діагностична поліклініка.

Утім ще у вересні 2015 року Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА скоротив ліжковий фонд тубдиспансеру на 50% –  із 60 ліжок до 30. Тоді ж у закладу забрали право лікувати хворих з туберкульозом І і ІІ категорії та вперше діагностований туберкульоз. Проте дозволили госпіталізувати хворих, які підлягають симптоматичному лікуванню.

Окрім того, на сесію Львівської обласної ради уже двічі виносився проект рішення про припинення роботи комунального закладу Львівської обласної ради «Самбірський протитуберкульозний диспансер». Щоправда, проект жодного разу не отримав підтримки. Та є інформація, що питання знову можуть винести на розгляд уже на найближчій сесії – 31 січня.

Врешті, як наголосив Дмитро Добродомов, наразі ситуація дуже нагадує історію, що торік сталася у Вінниці.

Так, улітку вінничани виступили проти рішення обласної ради закрити Вінницький обласний протитуберкульозний диспансер №2. Як з’ясувалося під час журналістських розслідувань,  вивільнену територію планували віддати під забудову.

Тоді юрист та активіст «Народного контролю» Олексій Мусіровський подав позов до суду щодо скасування відповідного рішення депутатів облради. Проти закриття закладу виступив Комітет ВРУ з питань охорони здоров’я. Тож врешті депутати Вінницької облради скасували власне рішення про закриття диспансеру. Щоправда, на цьому історія не завершилася і боротьба за медичний заклад у судах триває, адже по факту від самого диспансеру залишилася лише бухгалтерія – майно перейшло у власність міста, а працівників перевели в іншу лікарню.  

«Я зустрічався з працівниками Самбірського протитуберкульозного диспансеру. Вони визнають, що заклад потрібно реформувати, але не закривати. Окрім того, залишається відкритим питання, що буде з майном, територією тубдиспансеру. Чи не планується і у Самборі схема, яку хочуть провернути у Вінниці? Питань багато, і поки на них не буде чітких відповідей від чиновників, про ліквідацію чи реорганізацію диспансеру не варто говорити. Наразі ж у людей складається враження, що їх просто можуть залишити сам на сам зі страшною хворобою», – прокоментував заступник голови Львівського обласного осередку «Народний контроль» Володимир Саврук.

«Я закликаю місцеву владу – міського голову Самбора, обласних і районних депутатів, не допустити закриття диспансеру. Громада міста і району також повинна стати на захист закладу, від роботи якого залежить їхнє здоров’я. Ситуація із туберкульозом в Україні загострюється, кількість хворих стрімко зростає, тож чим керуються чиновники, коли планують закривати такі профільні медичні заклади, сказати складно», – заявив Дмитро Добродомов, який ще раніше надіслав депутатський запит головам Львівської ОДА та Львівської облради з вимогою ретельно вивчити ситуацію.