«Народний контроль» разом із громадою Добровеличківки бореться проти незаконної вирубки лісосмуги

На Кіровоградщині у Добровеличківці місцеві активісти та екологи  виступили проти вирубки лісосмуги вздовж селища. Звернулися по підтримку до «Народного контролю», який долучився до боротьби за збереження захисних насаджень.

Як розповіли активісти журналістам, вирубки тривають незаконно. Особливо активізувалися, коли після подорожчання вугілля, зріс попит на деревину. Відтак, за прогнозами екологів, за два роки захисні лісосмуги біля полів узагалі можуть зникнути

«Одразу 35 лісорубних бригад проводять незаконну вирубку дерев. Упродовж доби зникає до 100 метрів насаджень», – описав ситуацію фахівець з екологічних питань Руслан Липкан.

За словами мешканців селища, через відсутність газу змушені опалювати помешкання дровами, які й купують у «чорних»  лісорубів.

 «Йдеться про бригади, які мають налагоджений ринок збуту. Це добре організована схема, про яку не можуть не знати органи влади», – переконаний активіст «Громадського руху «Народний контроль» Сергій Головнюк.

Для протидії незаконним лісорубам  місцеві фермери готові організувати охорону та догляд за лісосмугами, без яких потерпатиме урожай на полях.

«Лісосмуги  захищають урожай, захищають грунти від ерозії. Лісосмуги необхідні», – пояснив голова одного із фермерських господарств Ігор.

Водночас керівництво Добровеличківської РДА заявило, що безсильне проти дій чорних лісорубів. З радістю передали би лісосмуги фермерам, але це не в компетенції міської влади.

 «Такі нормативні документи приймаються, щонайменше, на рівні Кабінету міністрів,  готують їх через закони на рівні Верховної Ради. На районному рівні ми не можемо вирішити питання власності чи передачі в оренду лісових насаджень», – прокоментував   голова Добровеличківської РДА Василь Ткаченко.

 «Ми звернулися до голови обласної адміністрації Сергія Кузьменка із проханням зібрати спеціальну нараду щодо вирубки лісопосадок. Якщо  районна рада не може вирішити це питання, нехай ним займеться обласна», –  повідомив керівник «Громадського руху «Народний контроль» Сергій Михальонок.

Тим часом, поки проблема вирішуватимуть на владному рівні, місцеві активісти «Народного контролю» і «Народної Самооборони» організували охорону лісосмуг.