«Народний контроль» сформував п’ять першочергових завдань для нового Уряду (+відео)

Депутати об’єднання «Народний контроль» презентували топ-5 вимог, які має першочергового виконати новостворений Уряд та переформатована парламентська більшість.

Їх озвучив під час брифінгу ВРУ лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету Дмитро Добродомов.

За його словами, перше, що має зробити новий Прем’єр – ініціювати аудит діяльності попереднього Уряду, який відзначився гучними корупційними скандалами.

«Без покарання за розкрадання держави – країна вічно буде жити у «дежавю»,  – змінюватимуться імена міністрів, а проблеми будуть ті ж самі. Тому боротьба із корупцією мала б розпочатися з притягнення до відповідальності казнокрадів, які працювали в Уряді. Крім того, аудит покаже всі корупційні схеми у роботі Держпідприємств», – наголосив нардеп.

Друге, як зазначив лідер «Народного контролю», потрібно провести  процес «деофшоризації». Він наголосив, що у Парламенті вже зареєстровані законопроекти, які закривають офшорні ями та дадуть змогу повернути гроші в державу.

«Водночас важливо змінити умови, які змушують наших підприємців тікати «у тінь» – спростити систему адміністрування податків, зробити реальну дерегуляцію», – додав парламентар.

Окрім того, вкрай важливо сьогодні, врегулювати питання співпраці з Міжнародним валютним фондом.

«Є два ключові питання – умови співпраці, і як використовуються кредитні гроші. Не можна сліпо виконувати всі захцянки кредиторів, як і не можна запозичення розбазарювати через різні схеми. Тим паче, що не міністри, а люди платять надвисоку ціну за ці кредити – підняттям тарифів, скороченням соцвиплат і підняттям планки пенсійного віку», – наголосив нардеп.

Також від політики спрямованої на отримання закордонних кредитів, Уряду варто перейти до політики направленої на стимулювання внутрішнього інвестора.

Серед інших вимог, які озвучив лідер «Народного контролю»,  – подолання вето Президента для відновлення державного фінансування профтехосвіти, та проведення якісних реформ медицини, що закладені у підготовлених профільним комітетом законопроектах.

«Кожна із цих вимог – це не наші особисті побажання, а головні запити, які сьогодні ставить перед владою суспільство. І наголошу, що, як представники парламентської демократичної опозиції, ми готові підтримувати ініціативи направлені на вирішення цих проблем», – резюмував Добродомов.