«Народний контроль» спільно з Теплицькою громадою відвоював території селищного парку в суді

Теплицька селищна рада судилася із малим приватним підприємством «Люкс» через землю у центрі містечка. Інтереси громади в суді представляв юрист «Народного контролю» на Вінниччині Олексій Мусіровський.

Суть судової справи полягала у тому, що в 2007 році між Теплицькою селищною радою та МПП «Люкс» було укладено договір оренди земельної ділянки в парковій зоні селища. Після укладання договору підприємство не зареєструвало його, а в подальшому не сплачувало земельний податок за використання земельної ділянки протягом 7 років.  Однак в 2015 році державний реєстратор оформив договір, порушивши законодавство.

Коли у сквері почали вирізати дерева, місцеві активісти на чолі з Надією Дзьобко стали на захист зелених насаджень та звернулися за допомогою до Вінницького обласного осередку «Народного контролю». Справу розглянули за 2 судових засідання. На першому судовому засіданні, яке відповідач проігнорував, представники Теплицької селищної ради просили поновити строки на звернення до суду, оскільки спірні дії вчинялися державним реєстратором у 2015 році, а термін позовної давності за кодексом адміністративного судочинства – 6 місяців. Суд задовольнив клопотання, оскільки представникам містечка вдалося довести, що протягом цих двох років постійно вживалися заходи з метою скасування договору.

У результаті слухань суд постановив задовольнити позов Теплицької селищної ради та скасував державну реєстрацію, що дало змогу повернути спірну ділянку Теплицькій селищній раді. Теплицькі активісти подякували «Народному контролю» за допомогу в Facebook.

«Я дякую Вінницькому окружному адміністративному суду та судді Чернюк Аллі Юріївні за професіоналізм, об’єктивність та відповідальність. Справедливість відновлена, право громади на паркову зону, захищене», – прокоментував справу юрист Олексій Мусіровський.

«Народний контроль» вкотре довів, що діяльність нашої політичної сили полягає не в пустих розмовах, а конкретних діях і вчинках, що приносять позитивний результат. Ми й надалі будемо відстоювати інтереси громад, зокрема й у судовому порядку», – повідомив лідер «Народного контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк.