lic_musij

«Народний контроль»: У Чернечому лісі мешканці Лісників і Ходосівки демонтують паркан

Сьогодні, 28 серпня, у селі Лісники під Києвом за ініціативи «Громадського руху «Народний контроль» відбулося чергове віче проти забудови у прадавньому Чернечому лісі.  У ньому взяв участь і народний депутат України, член політради «ГР «Народний контроль» Олег Мусій. Зокрема, учасники акції взялися власноруч демонтувати незаконно встановлений паркан, яким у лісі огородили територію під будівництво.

lis

Акція пройшла мирно, без жодних конфліктів. Порядок пильнували правоохоронці. З людьми працював і Олег Мусій.

«Боротьба за Чернечий ліс – один із тих прикладів, який демонструє, що влада повинна бути з народом. Я і надалі робитиму все можливе задля збереження лісу через депутатські звернення. Зокрема, по цьому питанню я вже зробив близько 15 депутатських звернень. Пишу їх кожні два тижні з метою, щоб про проблему Чернечого лісу «випадково» не забули», – зазначив народний депутат.

lis3

Також Олег Мусій повідомив, що після його звернення  Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти сільських голів Лісників та Ходосівки.

«Голова сільради Лісників на моє звернення написала незрозумілу відписку, а колега з Ходосівки взагалі зігнорувала моє звернення. Тепер триває досудове розслідування за перешкоджання діяльності народному депутату України», – повідомив Олег Мусій.

lis_musij1

Нагадаємо, до «Народного контролю» по допомогу звернулися мешканці сіл Лісники і Ходосівка, які заявили: у них хочуть забрати ліс. За два тижні посеред дерев виріс кількакілометровий паркан, а згодом на території з`явилися озброєні чоловіки у формі без жодних розпізнавальних знаків.

Це підштовхнуло громаду Лісників і Ходосівки до ще більш активної боротьби за ліс, де, на переконання людей, хтось прагне створити нову Конча-Заспу. Залучившись підтримкою «ГР «Народний контроль» були проведені акції протесту за участі народних депутатів Олега Мусія та Богдана Матківського.

Паралельно група народних депутатів від «ГР «Народний контроль» скерували запити і звернення в МВС, ГПУ з вимогою негайно втрутитися у ситуацію та припинити незаконну вирубку у Чернечому лісі. Особливу увагу приділяли саме бездіяльності міліції, яка по суті не розслідувала кримінальне провадження, відкрите ще навесні за фактом вирубки лісу. За кілька місяців правоохоронці так і не змогли довідатися, хто стоїть за знищенням лісового масиву.

І лише тепер, після того, як ситуація почала набирати все більшого розголосу, за дорученням секретаря РНБО Олександра Турчинова і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Києво-Святошинський райвідділ провів перевірку щодо незаконного встановлення загорожі та вирубки лісу між селами Лісники та Ходосівка Київській області.

lis1