“Народний Контроль” відстоює права пенсіонерки, які заборгували виплату пенсії за двадцять років

78-річна Ганна Андріївна майже 30 років не отримує пенсію. Вона писала навіть до Верховної Ради, але і досі не має за що їсти. Пенсіонерка звернулась до «Народного Контролю». У старенької вже починає валитися хата, нема чим топити грубку, а рік тому жінці взагалі відрізали світло.
«Я ще сплю на бутилках, грію воду і в постіль кидаю, і так сплю, бо холодно, ну а чим палити, я напалила тої зими на 307 рублів, якби мені пенсія я получала, як всі люди і я би заплатила, а чого би ні?», – розповідає Ганна Андріївна.
Так бідує жінка від смерті чоловіка. У віці 40 років вона важко перехворіла й отримала тимчасову інвалідність. Коли оформляла пенсію, документи з перекомісії зникли у бюрократичній тяганині. З того часу жінка не може довести своє право на пенсію. Соціальні служби загубили жінку на довгих 20 років. Про те, що в селі живе самотня людина пенсійного віку, сільський голова нібито знає, тож нічого не робить. Лише після втручання журналістів «Народного Контролю» про самотню жінку згадали усі районні структури. Усі разом почали допомагати їй. На подвір’я до Ганни Андріївни приїхали профільні спеціалісти: від керівників району – до представників пенсійного фонду і соціальних служб. На власні очі пересвідчились: старенька виживає у хаті без тепла, світла та їжі. Запропонували виплатити їй мінімальну пенсію з 2012 року, а це 34 тисяч гривень. Пенсіонерка відмовилась, хоче, щоб знайшли загублені документи та повернули їй всю пенсію, починаючи від 83 року минулого століття. Також соціальні служби запропонують старенькій волонтерів, які доглядатимуть за нею.