25.05-2

«Народний Контроль» викрив незаконні оборудки сільського голови з Кам’янеччини

Чесне господарювання чи сімейний бізнес під прикриттям посади? Мешканці одразу кількох сіл Кам’янець-Подільського районупоскаржилися на Чабанівського сільського голову. Кажуть: той намагається заволодіти їхніми землями та за підробленими документами віддати людські паї своїй дружині-фермерці. «Народний Контроль» зловив посадовця на гарячому. Люди вимагають справедливості.

Пані Світлана обробляє власний город самотужки. Ще минулого року на її землі хазяйнував без дозволу сільський голова разом з дружиною-фермеркою.

«Земля була віддана в оренду підприємцю Гаврилюк. … Спочатку розрахунки були нормальні, а потім була заборгованість»,- каже пані Світлана, мешканка села Лисківці.

«Забрав без мого відома був землю, рік обробляв, другий рік обробляв, за рік там трошки щось дав, а на другий рік взагалі нічого не дав. Примусив мене до того, що прийшлось забрати свою землю і прийшлося, ось бачите як, своїми коштами обробляти землю, не дуже то легко», – бідкається Віталій, мешканець села Лисківці.

«Має свою, він що? Він на себе робить. Він забрав в людей землю, він що їм дав? Нічого не дав, обманув і пішов», – каже Микола Васильович, ще один мешканець села Лисківці.

Утомлені брехнею, люди не витерпіли і  боронили свої наділи спочатку самотужки, а потім пішли до прокуратури.

«А в тім році, що не пам’ятаєте, що було? Зігнав бандюків на поле, от Лаймос, людина обробила поле, а він зігнав бандюків, щоб зібрати сою. Заробити бабло! Логічно! Всьо населення повстало проти того діла!», – каже Віталій.

«Люди хотіли забрати не  отримані за N кількість років сільським головою теперішнім, а колишнім земельним власником наших паїв , які ми йому дали, забрати те, що їм належить – невіданні їм частки на земельний пай», – скаржиться пані Ольга, мешканка села Лисківці.

Ледь у селі все заспокоїлось, сільський голова знову знаходить спосіб, аби заволодіти землею, скаржаться люди. Кілька тижнів тому він став клопотати, аби його сімейне господарство отримало в оренду не витребувані паї. Ось цією довідкою голова сільради дозволив своїй дружині забрати у користування 34 гектари землі. Та як з’ясував «Народний Контроль», цей папірець – звичайна фальшивка. У журналі реєстрації за цим номером вказаний зовсім інший документ.  А довідки такої не існує в природі.

«Нам можете пояснити, звідки взялася ця довідка за підписом вашого голови сільради. Ви її відмічали, і можете, будь ласка, почитати та подивитися, чи є вона у вас зареєстрована, під яким номером», – запитує активіст «Народного Контролю» Хусейн Дукаєв у секретаря Чабанівської  сільської ради Василя Мельника.

– Видано кому – Гаврилюк Інні Володимирівні, довідка що вона орендувала у комітету комору!

– Комору вона орендувала? А тут написано, що вона землю хоче. Але це зовсім два різних документа.

– Я розумію! …

– Ви можете нам знайти, де ця довідка зареєстрована у цій книзі?

– Нема її такої!

Сільського голови на місці немає, і вже, кажуть у селі, і не буде. Журналісти «Народного Контролю»  їдуть до правоохоронців, аби повідомити про фактичну підробку документів. В управлінні МВС у Хмельницькій області нас запевняють – перевірку проведуть негайно.

«Ваша інформація прийнята до розгляду правоохоронними органами. Завтра будуть зроблені всі відповідні перевірки відповідно до порядку, передбаченого законодавством. Про результати проведення ми вас поінформуємо додатково», – каже Інна Глега, речниця УМВС України у Хмельницькій області.

«Ми проконтролюємо, щоб у цій сільській раді корупціонери були покарані, і щоб вони не займалися  свавіллям тут», – каже Хусейн Дукаєв, активіст «Народного Контролю».