«Народний контроль» вимагає прозорості під час визначення оператора електронного квитка у Луцьку

У Луцьку триває обговорення щодо впровадження електронної системи у громадському транспорті. Тим часом міська рада готує конкурс для операторів.
Керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук переконаний, цей процес має відбутися публічно та прозоро, зокрема що стосується етапів проведення конкурсу.
Сьогодні депутат взяв участь у круглому столі з обговорення змін до проекту рішення виконавчого комітету міськради «Про оголошення конкурсу на відбір оператора електронних систем у місті Луцьку».

«Є питання щодо самого конкурсу, який хочуть проводити у три етапи. Але чомусь третій етап, де будуть визначати переможця, хочуть провести у закритому режимі. Ми, Народний контроль, виступаємо проти цього. Це в інтересах лучан, тому повинен бути доступ громадськості та ЗМІ», – прокоментував він проект рішення.

За його словами, пропонується правильний підхід на рівні міської ради, щоб замовником системи електронного квитка виступила приватна структура, бо бюджет міста Луцька такі речі не потягне.

«Перевізники теж відмовляються це робити. Тому зараз прописуються умови. Але вони є недосконалими, багатьох учасників на українському ринку відсікають. Бо оператор повинен мати досвід трьох успішних проектів, де було 300 і більше одиниць транспорту, що вони обслуговували», – підкреслив Данильчук.
Оскільки на сьогодні система електронного квитка тільки впроваджується в Україні, тому на цьому ринку тільки з’являються нові структури та фірми. Але вони, на думку обранця громади, не зможуть отримати успішні бали згідно з умовами конкурсу.