nkontrol_lutck_1110

«Народний контроль» вимагає системного підходу до озеленення Луцька

Побудувати будинок та посадити дерево: у Луцьку, схоже, такі життєві правила діють не так. У місті чимало ділянок, де зелені насадження вирубані під забудови, в той час як у міських парках можна побачити багато аварійних дерев, які ніхто зрізати не збирається. Наскільки задоволені лучани підходом міської влади по озелененню, досліджував «Народний контроль». Під час опитування у людей склалося не зовсім позитивне враження від ситуації.

Наприклад, лучанка Лариса впевнена, що зрізати потрібно тільки ті дерева, які становлять небезпеку для прохожих, і разом з тим думати про збереження привабливості міста.

«Дуже багато великих дерев позрізали, тих самих каштанів. А є такі дерева, які не прижилися після насадження, і повторно цього ніхто не робить»,  – скаржиться жінка.

«У міському парку взагалі безлад – а там якраз можна було б окультурити, щоб відпочивали діти», – продовжує думку пані Лариси лучанин Василь.

А ще одна жителька міста – пані Владислава – згадує, як зрізали дерева на вулиці Лесі Українки.

«Почистити завжди можна, не обов’язково зрізати. А якщо вже зрізати сухостій, то якось викорчувати і щось нове посадити, а не просто залишати пеньки», – впевнена жінка.

Тим часом у міській раді визнають: поки що якогось системного підходу до зрізання дерев у Луцьку немає. Запевняють – будуть працювати над проблемою.

«Я хочу, щоби була робоча група і взагалі концепція по озелененню міста Луцька. Точно можу обіцяти, що цей процес буде відкритим», – розповів заступник міського голови Юрій Моклиця.

Долучатиметься до вирішення таких проблем і «Народний контроль».

«Ми будемо апелювати до влади, щоб виробили якийсь системний підхід до вирішення цієї проблеми. Робоча група вже є – та, яка видає ордери на вирізки дерев. Будемо пропонувати міській раді її розширити та залучити туди громадськість», – розповів лідер громадського руху на Волині Павло Данильчук.