«Народний контроль» вимагає терміново погасити заборгованість по зарплаті шахтарям

Сьогодні, 2 листопада, біля стін Львівської обласної адміністрації страйк провели шахтарі ДП «Львіввугілля». Їхні вимоги – термінове погашення заборгованості, систематична та вчасна виплата заробітної плати, безперебійне відвантаження видобутого вугілля, державна фінансова підтримка на модернізацію та обладнання нових лав.

«До Львова приїхало близько 300 шахтарів, директори усіх шести шахт ДП «Львіввугілля», начальники дільниць. На початок листопада шахтарі отримали лише 30% зарплати за вересень. І така ситуація – постійна. Шахтам кидають подачки – то 10%, то 15% зарплати. Люди доведені до відчаю, адже в Червонограді, на Сокальщині, у багатьох родинах на ДП «Львіввугілля» працюють майже всі дорослі. Але через постійні затримки виплати зарплатні, люди не живуть, а виживають», – розповідає депутат «Народного контролю» у Червоноградській міській раді, член міжфракційного об’єднання «Вугільники» Олег Стельмах, який також є і працівником шахти «Лісова».

За його словами, вугільна галузь Сокальщини – на межі катастрофи. І якщо ситуація не зміниться, не буде належного фінансування, шахти збанкрутують, тисячі людей опиняться без роботи, адже наразі жодної альтернативи шахтарству для них у районі нема. Тож серед вимог страйкарів також – передбачити належний обсяг фінансування вугільної галузі при формуванні Державного бюджету на 2019 рік.

«Шахтарі не вперше приходять до ЛОДА. І дуже сподіваюся, що бодай цього разу керівник області Олег Синютка докладе зусиль, аби відстояти інтереси шахтарів Львівщини. Є незаперечний факт – велика заборгованість по зарплаті, яку необхідно негайно закрити, а надалі не допускати такого. Це наша принципова позиція. Зарплати – це захищені статті бюджету, тому ситуація нагадує свідоме знищення галузі. Тож якщо проблема не вирішиться, підготуємо на розгляд сесії Львівської обласної ради звернення до Уряду з вимогою звільнити з посади міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Таке рішення вже проголосували у Червонограді. І в цьому питанні ми солідарні з червоноградськими колегами», – коментує керівник фракції «Народний контроль» у ЛОР Андрій Ковч.