«Народний контроль» вимагає від Департаменту соцзахисту припинити чинити тиск на підлеглих

Працівники Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, який є структурним підрозділом Департаменту соціального захисту населення, опинилися в ситуації, коли їх потрібно захищати.

Попередній керівник Центру звільнився після скандалу та оприлюднення фактів щодо нарахування самому собі та найближчому оточенню премій за 2013-14рр. – від 240 до 830 % посадового окладу. Іншим працівникам – від 5 до 170%.

Порушення зафіксовані: у виплаті матеріальної допомоги, на оздоровлення, індексації заробітної плати тощо. Відкрито ряд кримінальних проваджень. Замість того, аби почати наводити лад в установі, нове керівництво Центру, за вказівками з Департаменту соціального захисту, починає «оптимізацію» роботи, без законних на те підстав.

Лідер «Народного контролю» на Рівненщині Дмитро Сільман зазначає: «Чиновники вирішили помститись підлеглим за те, що за їхніми скаргами проведено ряд перевірок – сектору внутрішнього аудиту ОДА, ДФІ тощо. За результатами перевірок була вимога  усунути порушення в роботі. Та замість цього, працівників лякають реформуваннями, оптимізацією, децентралізацією. До працівників застосовуються дисциплінарні стягнення за будь-які прояви власної позиції, що не підтримуються керівництвом».

За його словами, вдалося з’ясувати, що Центр по нарахуванню соцвиплат діє на підставі Наказу відповідного Міністерства, натомість прямої вказівки на реорганізацію державної установи  у вигляді розпорядчого акту не існує.

«Тому вимагаємо від нового директора Департаменту відповідного реагування на ці факти», – наголосив Сільман.