«Народний контроль» вимагає від депутатів дотримуватися рішення про заборону паління

Під час сесії Кіровоградської міської ради народні обранці палять не у спеціально відведеному для цього місці, а у чоловічій вбиральні, порушуючи власне ж рішення про заборону палити у приміщеннях та громадських місцях.

На запитання журналістів «Народного контролю», чому міські обранці порушують власні ж рішення, депутати реагували по-різному. Більшість просто втікала.

Варто зазначити, що у Кіровограді депутати міської ради своїм рішенням обмежили зони тютюнопаління ще шість років тому. Потім вийшов Закон України про заборону палити у приміщеннях органів місцевого самоврядування. Та у Кіровоградській міськраді запах від диму розходиться по усьому третьому поверсі. Депутати, які не палять, засуджують своїх колег.

«Ганьба! Страшна ганьба! Я сам не палю, а у вбиральню через дим не можу заходити», – прокоментував заступник Кіровоградського міського голови Сергій Колодяжний.

Депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій також негативно ставиться до паління депутатів в приміщенні: «Сам не палю й іншим не рекомендую це робити».

Журналістка Неля Желамська присутня на усіх сесійних засіданнях. За її словами, людям, які не зловживають тютюном, важко дихати поруч із сесійною залою.

«Зрозуміло, що депутати теж люди, мають певні звички. Але міська рада – це передусім орган влади, який має бути взірцем для інших», – переконана журналістка.

«Народний контроль» поцікавився у місцевих охоронців, чи помічають вони, як депутати відверто порушують громадський порядок. Тим виявилося байдуже. Врешті журналісти «Народного контролю» викликали правоохоронців і написали заяву, вказавши прізвища всіх порушників. За перше порушення передбачається попередження, за повторне – штраф у розмірі від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів.

До речі, як зізналися правоохоронці, журналісти «Народного контролю» виявилися першими, хто поскаржився на паління у недозволених місцях.