«Народний контроль» вимагає запустити систему iGov

18 вересня «Народний контроль» долучився до проведення акції «Херсон, вмикай iGov», яка відбулася під стінами Херсонської міської ради. Ще два роки тому, до мера міста було направлено лист з пропозицією запустити систему електронних державних послуг, яка допомогла б жителям міста та області проводити потрібні їм послуги через он-лайн канал. Мерія проігнорувала цей запит.

Завдяки активістам «Народного контролю» було поширено інформацію щодо проведення акції. Також, було запрошено журналістів, які висвітили цю подію по всіх місцевих телеканалах та газетах. Наразі журналісти «Народного контролю» розпочали розслідування, аби розібратися чому реєстраційна служба хоче витратити півтора мільйона гривень на запуск власної он-лайн системи і відмовляється від вже готової, яку пропонують безкоштовно. На захід завітали і херсонці, у яких виникали конфліктні ситуації з реєстраторами і ті містяни, яким так і не вдалося розв’язати свої питання.

«Кілометрові черги щодня збираються під стінами Херсонської міської ради. Люди обурені довгим очікуванням та нахабним поводженням з боку реєстраційної служби. Для того, аби отримати, як здається на перший погляд, формальні речі, наприклад, реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб, довідку про реєстрацію місця проживання/перебування особи, тощо, то треба не тільки відстояти чергу, а ще й чекати кілька місяців, щоб їх отримати», – стверджує голова Херсонського осередку «Народний контроль» Валерій Гурківський.

Програма «iGov» може забезпечити легкий доступ до послуг лише за кілька хвилин, і найголовніше, що вона не потребує фінансування. Та влада міста чомусь відтягує та ухиляється від розв’язання цього питання.
Активісти завітали до мера міста, де за круглим столом висловили свої пропозиції. Мер Херсона Володимир Миколаєнко ініціював створення робочої групи, яка протягом тижня має підготувати пропозиції для запуску програми «iGov» у Херсоні. Чи ухвалять можновладці рішення на користь громади – не відомо, утім, активісти не дозволять і цього разу проігнорувати це питання.