«Народний контроль» вимагає зробити інформацію про місцеві бюджети відкритою для громад

Вінницький осередок партії «Громадський рух «Народний контроль»  ініціював круглий стіл, на якому представники громадськості презентували проект комп’ютерного сервісу онлайн-бюджету. Наразі ж інформація про місцеві видатки, яка мала би бути відкритою і доступною для громадян, на сайтах міських і районних рад подається дуже узагальнено, у вигляді складних таблиць і документів.

Так, автор проекту Юлія Грига із ГО «Філософія Серця» розповіла, що завдяки он-лайн програмі люди матимуть змогу бачити всі видатки з місцевого бюджету у вигляді зручної інфографіки у доступному викладенні. Загалом розроблено вісім електронних модулів для нового проекту. В їх основі – європейські напрацювання.  Щоправда, наразі зі всіх модулів

міська рада Вінниці впровадила лише один.

«На жаль, поки що цей модуль не наповнюється звітністю у необхідному обсязі, – говорить Юлія Грига. – Натомість у районах ситуація краща: у чотирьох містах Вінницької області система, запропонована нами, вже успішно працює».

«Інформація про бюджет на сайтах має бути доступною і зрозумілою, але зараз вона зашифрована у таблицях і списках постанов, у яких людям розібратися нелегко», – наголосила голова Вінницького міського осередку «Народного контролю» Ольга Маліновська.

Коли новації у повному обсязі використовуватимуть обласна та міська ради Вінниці, поки не відомо. Відтак учасники круглого столу написали спільний лист до чиновників, від яких залежить впровадження проекту.

«Народний контроль» простежить, чи скористається місцева влада подарованою їм розробкою, і чи стане більш відкритою для людей.