«Народний контроль» Вінниччини виступає проти будь-яких дій щодо будівництва сміттєзвалища в Людавці

Як повідомлялося раніше, мешканці сіл Людавка, Новоселиця, Сьомаки, Василівка, Слобода, Махнівка, Лисянка, Почапівці Жмеринського району виходили  на протест під стіни Вінницької обласної державної адміністрації, оскільки не погоджуються з рішенням Вінницької міської ради щодо будівництва полігону для знешкодження твердих побутових відходів на території 148 гектарів лісових угідь.

Тоді перед громадянами на пікеті виступив представник інтересів мітингарів, активіст «Народного контролю» – правозахисник Олексій Мусіровський, який повідомив, що  громадські обговорення у селах щодо будівництва не проводили, а процедура передачі земельної ділянки проведена з численними порушеннями законодавства.

Вказані дії пояснюються тим, що торік департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради  оголосив відкриті торги з будівництва комплексу зі знешкодження побутових відходів. На це планують витратити понад 62 мільйони гривень.

Процедура будівництва проводиться з численними порушеннями норм екологічного, земельного та будівельного  законодавства. Як повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України, технічна документація не пройшла обов’язкової екологічної експертизи. Поряд з територією майбутнього полігону розташований дендрологічний парк та річка Рівець, яка є притокою Південного Бугу. Поряд з цим місцем розташоване село Людавка, де проживає близько 600 осіб, з них 100 – діти до 18 років.

Полігон побудують на колишніх землях Міноборони, де дислокувалась військова частина №82, на якій розміщувались мобільні ядерні ракетні установки.

Сьогодні на сесії Вінницької обласної ради Олексій Мусіровський попросив включити до складу робочої групи, яка створена для розслідування порушень екологічного законодавства при будівництві Людавського полігону, представників громадського активу сіл, на що отримав різку відповідь губернатора Вінницької області Валерія Коровія.

Лідером «Народного  контролю» Дмитром Добродомовим скеровано до Міністерства екології та інших компетених органів та установ з приводу негайного припинення будь-яких незаконних дій Вінницької міської ради, щодо будівництва Людавського полігону.