«Народний контроль» Вінниччини виступає проти будівництва незаконного сміттєвого полігону у Жмеринському районі

Мешканці сіл Людавка, Новоселиця, Сьомаки, Василівка, Слобода, Махнівка, Лисянка, Почапівці Жмеринського району вийшли на протест під стіни Вінницької обласної державної адміністрації, оскільки не погоджуються з рішенням Вінницької міської ради, щодо будівництва полігону для знешкодження твердих побутових відходів на території 148 гектарів лісових угідь.

Зокрема, ще торік департамент комунального господарства та благоустрою оголосив відкриті торги з будівництва комплексу зі знешкодження побутових відходів. На це планують витратити понад 62 мільйони гривень.

Процедура будівництва проводиться з численними порушеннями норм екологічного, земельного та будівельного  законодавства. Як повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України, технічна документація не пройшла обов’язкової екологічної експертизи. Поряд з територією майбутнього полігону розташований дендрологічний парк та річка Рівець, яка є притокою Південного Бугу. Поряд з цим місцем розташоване село Людавка, де проживає близько 600 осіб, з них 100 – діти до 18 років.

Полігон побудують на колишніх землях Міноборони, де дислокувалась військова частина №82, на якій розміщувались мобільні ядерні ракетні установки.

Перед громадянами на пікеті виступив представник інтересів мітингарів, активіст «Народного контролю» – правозахисник Олексій Мусіровський, який повідомив, що  громадські обговорення у селах щодо будівництва не проводили, а процедура передачі земельної ділянки проведена з численними порушеннями законодавства.

За словами Олексія Мусіровського, влада запевняє, що там буде сміттєпереробний завод, але тендер проводять на спорудження полігону. Люди кажуть, що не хочуть мати в себе під боком другу Стадницю, адже якщо проект перетворить ліс на сміттєзвалище, у селі неможливо буде жити.

Наразі депутатом Верховної Ради України, лідером «Народного контролю» Дмитром Добродомовим скеровано депутатський запит до правоохоронних та контролюючих органів з приводу численних порушень вимог законодавства у процедурі проведення публічних закупівель щодо будівництва полігону.

Лідер «Народного  контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк, коментуючи ситуацію, запевнив, що  політична партія вживатиме всіх передбачених законом заходів для недопущення будь-яких порушень норм екологічного законодавства та порушення прав територіальних громад.

Олексій Мусіровський