«Народний контроль» виступив проти будівництва ГЕС у заповіднику «Дністер»

На сесії Тернопільської обласної ради фракція «Народного контролю» виступила за мораторій на будівництво нових ГЕС на Дністрі в області.

Щоправда, інші депутати таке рішення не підтримали. Відтак представники фракції  запропонували створити тимчасову депутатську комісію обласної ради з вивчення ризиків такого будівництва. До її складу увійшов депутат від «Народного контролю», обраний у Заліщицькому районі, учасник АТО Олег Винницький.

«Проти будівництва ГЕС на Дністрі рішуче виступають представники екологічних громадських організацій. Вони попереджають про можливі негативні наслідки для туризму, а також про неминучий глобальний вплив на екологію місцевості. Ми переконані, що влада повинна зважати на думку громадськості»,  пояснив позицію «Народного контролю» Олег Винницький.

Раніше Івано-Франківська обласна рада проголосувала за заборону спорудження каскадів ГЕС вздовж Дністра і звернулася до обласних рад Тернопільщини і Буковини із закликом ухвалити аналогічні рішення.

Проте тернопільські депутати не прислухалися ні до звернення сусідів, ні до численних представників громадських організацій, які упевнені що будь-яке будівництво у «Дністровському каньйоні» є незаконним.

За словами Олега Винницького, депутатська комісія після ґрунтовного вивчення доцільності забудови на Дністрі, аналізу можливих наслідків, зможе вийти до депутатів із фаховими висновками. Також вимагатиме прийняття рішення, яке б задовольняло мешканців Тернопільщини.