«Народний Контроль» виявив завищення ціни квитків на приміські автобуси

На гарячу лінію «Народного Контролю» прийшло повідомлення про свавілля місцевих автобусних перевізників. Люди скаржаться – квитки у касах не продають та завищують ціни на перевезення. Активісти «Народного Контролю» виїхали на місце перевірити ситуацію. Активіст народного контролю Анатолій Буряковський прийшов на автобусні каси в якості клієнта.

– Давайте мені один квиток до Терешівців.

– На Терешівці? За гроші у водія.

Що-що?

– За гроші квиточок?

– Ну да!

– То до водія підійдете.

– А чого до водія?

– Квиточок у нього візьмете.

– А у Вас що, не можна?

– Ну, якщо дуже хочете, ми можемо продати.

Після недовгої полеміки, квиток на автобус таки вдалося придбати. Але вартість документа чомусь завищена. Чоту так? Активіст «Народного Контролю» Анатолій Буряковський разом з журналістами йде з’ясовувати до керівництва автостанції.

«На якій підставі такі ціни на квитки?», – запитуємо у керівництва автостанції.

«Граничний тариф затвердила адміністрація, 60 копійок обласна», – пояснює Борис Дмитерко, заступник генерального директора ВАТ «Хмельницьктранс».

«А є у Вас документ якийсь, що саме 60 копійок, а не 52, 53?», – знову запитуємо.

«Ну, тут я не можу Вам дати, то потрібно поїхати туди, в Хмельницьке управління. Є ж розпорядження генерального, тарифи прораховані», – пояснює Борис Дмитерко.

Обласна адміністрація ще в березні, після втручання журналістів «Народного Контролю», пообіцяла та затвердила нові тарифи на пасажирські перевезення. Тоді встановили граничну вартість 54 копійки з ПДВ за кілометр. Активісти «Народного Контролю» йдуть до заступника голови Хмельницької облдержадміністрації, аби зрозуміти, чому перевізник завищує вартість послуг.

«Коли купляли квиток на проїзд, от, зацікавила нас ціна цього квитка», – показує активіст «Народного Контролю» Анатолій Буряковський.

«Є чіткий, по суті, зараз регулятор. Є документ, розпорядження голови ОДА, порушення якого призводить до певних наслідків. Ми, як замовники пасажирських перевезень, маємо право за порушення розглядати розірвання договорів. Ну і аналогічно є питання і до автостанції. Нам достатньо буде днів 10, щоб дати результати по цій справі», – обіцяє Олександ Симчишин, перший заступник голови Хмельницької обласної адміністрації.