dsc_2579_314b2

«Народний контроль» закликає Кабмін знайти кошти на реконструкцію Львівського перинатального центру

У Бюджеті-2017 необхідно передбачити 70 млн грн на завершення реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру, яка триває уже четвертий рік.

Про це заявив лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов під час акції протесту лікарів, що «числяться» на роботі у Центрі, але через його закриття, отримують не повні ставки.

5

«Ситуація насправді катастрофічна. Центр уже четвертий рік закритий на реконструкцію, а коштів, щоб завершити роботи, Уряд немає. Майже півсотні персоналу зараз або у вимушеній відпустці, або ж працюють на 0,25 ставки. Лікарі втрачають свою кваліфікацію», – повідомив нардеп.

Він зазначив, що зараз у Львові функціонують лише три пологові будинки, з яких періодично один закривається на ремонт. Тож одночасно працюють лише два заклади (це при тому, що населення Львова – майже мільйон осіб, а області – 2,7 млн.).

«Стаціонари перевантажені, породіллі змушені лежати в коридорах! Як народний депутат надіслав близько 20 звернень з цього питання, але чиновники не чують лікарів. Торік ми домоглись виділення 45 млн гривень, але цьогоріч Уряд коштів не виділяє – попри листи депутатів, трудового колективу і наполягання Міністерства охорони здоров’я. Будемо сьогодні ставити це питання перед Прем’єром», – заявив Добродомов.

Нагадаємо, після першого читання Комітет з питань охорони здоров’я у своїх пропозиціях передбачив фінансування для ЛОКПЦ. Але чи схвалить їх Кабмін і в якому обсязі – наразі невідомо.

 Сьогодні під час години запитань до Уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, відповідаючи на питання нардепів та працівників ЛОКПЦ, публічно пообіцяв передбачити в доопрацьованому проекті бюджету кошти необхідні для завершення реконструкції Центру.

 Фото: Гал-інфо,  прес-служба “Народного контролю”