franyk

Наша позиція є непохитною: проект будівництва ГЕС на Дністрі має бути зупинений! – Гергелюк

Лідер «Народного контролю» Франківщини взяв участь у обговоренні проекту побудови каскаду ГЕС на Дністрі, яке відбулося у столиці з ініціативи секретаря комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики Остапа Єднака. На заході також були присутні представники місцевого самоврядування, активісти з Тернопільщини та Франківщини, екологи, природоохоронці, юристи та науковці.

Як повідомлялося раніше, після оголошення тендеру на виготовлення проектно-кошторисної документації для побудови 6 ГЕС на Дністрі, екологи, громадські активісти, науковці та місцеві жителі Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей забили на сполох. Одностайно  було вирішено, що втілення такого проекту загрожує повним знищенням Дністра та, зокрема, природнього дива – Дністровського каньйону, прогнозується затоплення сіл та культурних пам’яток регіону.

Представники «Укргідроенерго», які й оголосили тендер на 155 мільйонів гривень на виготовлення проекту побудови ГЕС, намагалися переконати учасників дискусії у необхідності такого проекту, та їх аргументи присутні не сприйняли.

«Нам розповіли про економічну вигоду від побудови каскаду ГЕС на Дністрі. Але наша позиція залишається непохитною: цей проект має бути зупинений, оскільки несе катастрофічні наслідки для регіону», – сказав лідер «Народного контролю» Франківщини Володимир Гергелюк.

Природоохоронці та юристи зазначили, що при прийнятті програми побудови ГЕС був порушений закон, оскільки цьому повинна передувати екологічна експертиза та оцінка шкоди, нанесеної навколишньому середовищу.

«Представники «Укргідроенерго» пообіцяли замовити таку експертизу. Ми думаємо, що вони і надалі активно проштовхуватимуть проект побудови ГЕС. Тому разом з тернопільськими та київськими активістами домовилися про спільну координацію дій для повної відміни будівництва ГЕС, – сказав лідер «Народного контролю» Франківщини Володимир Гергелюк. – Ми вже ініціюємо збір підписів та готуємося звертатися до суду у разі, якщо проект побудови Вехньодністрянського каскаду ГЕС не буде відмінено».

franyk1