НАЗК відправляє Добродомова в суд до Одеси через прочитану лекцію

У лютому 2016 року на запрошення ГО «Центр громадянських ініціатив» Дмитро Добродомов провів лекцію в Одесі, за яку отримав гонорар у розмірі 6 557 грн, у НАЗК вирішили, що це корупція, та передали справу в Приморський суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції викликало лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення за корупцію щодо сумісництва посад.   Виявляється, суть претензій НАЗК у тому, що 13 лютого 2016 року в Одесі Добродомов  провів лекцію на Восьмому форумі мережі вільних місцевих політиків «Регіональний та місцевий розвиток: українська практика та міжнародний досвід». У НАЗК вирішили передати справу в Приморський суд Одеси.

За це в договорі була передбачена винагорода – 6 557 грн, з яких громадська організація, як замовник послуг, сплатила податки :

– військовий збір – 1,5% (98,36 грн);
– податок на доходи фізичних осіб – 18% (1180,26 грн).

Отже, Добродомов законно отримав 5 278,39 грн., сплативши всі податки та відповідально вказавши це в декларації.

Цей гонорар не має жодного стосунку до бюджетних коштів, адже громадська організація залучила грандові інвестиції іноземного фонду.

Вимушені констатувати: вочевидь, цим адмінпротоколом НАЗК нарешті поборола корупцію в країні! Ще б пак, такий злочин!

Особливо зважаючи на те, що закон Добродомов не порушив!

В п.1 частини першої статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що народним депутатам України забороняється: займатися підприємницькою або іншою оплачуваною діяльністю, окрім ВИКЛАДАЦЬОКОЇ, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту.

Та хто на це звертав увагу, коли отримав команду з Банкової – «знайти на цих опозиціонерів» бодай щось…

Рішення НАЗК щодо суду взагалі абсурдне. Сам Добродомов прописаний у Львові, а працює в Києві. Передачу справи в Приморський суд Одеси в НАЗК пояснили тим, що лекцію Добродомов прочитав саме в Одесі. До слова, саме Приморський суд нещодавно виправдав учасників трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Ще раз наголошуємо: «Народний контроль» категорично ЗА перевірку декларацій усіх чиновників, правоохоронців і депутатів. Добродомов у суді відстоюватиме свої права, адже жодного порушення закону не відбулося!