Не можна силоміць заганяти людей в ОТГ, – Періг

Процес децентралізації на Тернопільщині триває. У Тернопільському районі наразі діють дві об’єднані територіальні громади — Байковецька і Великогаївська. Згідно з перспективним планом, повинна бути ще одна — Тернопільська. Проте мешканці багатьох сіл не хочуть приєднуватися до міста.

«Влада Тернополя думала, що вдасться об’єднати багато сіл, але почала декларувати політику, яка дала зворотню реакцію. Цьому посприяла й реформа в освіті. За відвідування дитсадків у Тернополі мешканцям прилеглих до нього сіл доведеться платити. І проїзд у міському транспорті пільговиків із району теж платний. Це і відбило в людей бажання приєднуватися до Тернополя», — пояснює депутат Тернопільської районної ради від «Народного контролю» Володимир Періг.

За словами Володимира Михайловича, депутати блокували засідання постійної комісії обласної ради з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи, архітектури, будівництва, дорожнього та житлово-комунального господарства. Через те, що при укладенні плану децентралізації не була взята до уваги думка людей. Протестують проти об’єднання з Тернополем навколишні села — вони хочуть створити свою громаду.

«Села Чернелів Руський і Соборне, інтереси яких я представляю в районній раді, теж хотіли силоміць приєднати. Але ми чотири рази організовували громадські слухання й провели подворове опитування громадян, результати якого засвідчили, що 88% із них — за приєднання до Байковецької ОТГ. І нам вдалося цього добитися. Наші документи зараз перебувають на розгляді в Кабміні», — каже депутат-«народноконтролівець».

Володимир Михайлович організовував своїм виборцям зустрічі з фахівцями, котрі проконсультували людей із проблемних питань децентралізації. Депутат наголошує, що людей потрібно інформувати про специфіку роботи виконавчих органів ОТГ, роз’яснювати, яким чином налагодити роботу відділів, створити інфраструктуру, як формується бюджет. Важливо, аби люди розуміли податкову політику у форматі ОТГ, необхідність залучення інвесторів, надання преференцій бізнесу, бо тільки це обумовлює перспективність громад.