Небезпечний перехід

Перехід ціною в життя: люди вже не перший рік нарікають – як йдуть цією «зеброю», бояться потрапити під колеса.  Лучани давно просять, аби цю ділянку дороги зробили безпечнішою, та їх ніхто не чує. То ж вони звернулись до «Народного контролю».

Діти зі шкіл та садочків і  місцеві жителі щодня користуються ледь помітним пішохідним переходом. Люди кажуть – будь-якої миті з ними може трапитись біда, адже водії часто тут просто не зупиняються. «Часом тут так пролітають машини, що можуть збити. Тут маршрутками хлопці добре гасають…», – нарікає місцевий житель Адам.

«На цьому переході в мене дочку збили три роки тому, йшла на переході за дитиною – наслідків ніяких. Женуть тут з такою швидкістю. Людина стоїть на переході, а вони пруть. Добре, якщо з дитиною ще не пройшов, а якщо він пре із ціеї сторони –  куди діватись?», – розповідає ще одна жителька Тетяна Степанівна.

Люди вже давно просять, аби цей перехід зробили безпечнішим. «Для дітей перехід маршрутки закривають. Вони часто  чекають, поки хтось з дорослих їх переведе через дорогу», –  додає мешканець Олександр Іванович.

Наша знімальна група навідалася до комунальників з облаштувати перехід. Активіст «Народного контролю», депутат міської ради Павло Данильчук впевнений – тут треба встановити світлофор.

«У нас «забито» 16 світлофорів –  450 тисяч на їхнє встановлення і освітлення,  тобто це передбачає додаткові лампи, в тому числі мигаючого світлофорного об’єкта, але це все вартісне», – говорить Іван Кубіцький, директор луцького Департаменту ЖКГ. За його словами, щоб встановити світлофор, потрібне відповідне звернення: «Якщо є звернення, ми звертаємося в ДАІ, з ДАІ узгоджуємо, якщо ДАІ дає  погодження, тоді ми виконуємо», – запевнив Кубіцький. Павло Данильчук на це відповів, що обов’язково підготує звернення.

Те, що тут необхідний світлофор, визнає очільник міського ДАІ.  «Коли надійдуть матеріали на розгляд щодо будівництва світлофорного об’єкта саме по проспекту Молоді, ми розглянемо і вивчимо доцільність, і тоді будемо дозволяти», – говорить начальник відділення ДАІ з обслуговування Луцька Віктор Главічка.