Недобросовісний забудовник здав в експлуатацію недороблений будинок

114-ть, повністю оплачених, квартир на вулиці Бандери, 37. Святкувати тут новосілля люди мали років шість тому. Вони звернулися до «Народного Контролю», кажуть: їхні оселі для життя не придатні.

«Будинок , який має вісім поверхів, він не має відмостків. Водостічні труби кінчаються на стіні, відповідно вода з дощу стікає вся в квартиру і в підвальне приміщення. Стіна не заштукатурина», – нарікає одна з власниць квартир цього будинку Марта Михайлівна.

Люди купили квартири, а заселятися не наважуються. Ліфт у цьому будинку не працює, електрика з перебоями, сходами у під’їзді ходити небезпечно. Ця багатоповерхівка у буквальному сенсі недобудована.

« Окрім телевізора, котла і лампочок по хаті і при підключені інших різних приладів електро, зразу вибиває», – додає Марта Михайлівна.

Інша власниця квартири Люба каже: «Для того, щоб я могла засклити повністю балконну раму, мені прийшлось доварювати кусок даху, скажемо так – пів балкона доварювати, вкладати орієнтовно 5-6 тис гривень».

Та неприємні сюрпризи для пані Люби лише починалися: «Мені прийшлося замінити повністю усі металопластикові вікна, на що я скажемо так потратила тисяч п’ятдесят. Вони навіть не закривалися і вони були вигнуті дугою».

За квадратний метр житла люди виклали близько тисячі доларів. Проте майже кожна сім’я   не дорахувалася бажаної площі.

У вересні 2013 року приватний жек прийняв на баланс горе-будинок, за умови, що за місяць забудовник приведе його до ладу. Той свої зобов’язання не виконав досі. У жеку пояснюють: за договором мають право відмовитися від обслуговування будинку, та тоді мешканці залишаться без світла, газу і води.

«Ми можем вплинути на нього тільки з тої сторони, що вони до нас звернуться з дорученням, що вони можуть доручати таку справу, як позов у прокуратуру –  що ми від їхнього імені будем виступати позивачем», – пояснює головний інженер ПП «Житло-сервіс» Мирослава  Чабанюк.

Забудовник Богдан Сташків говорити на камеру відмовляється. «Вони думають, що вони мене налякають телебаченням? Я з телебаченням спілкуюся кожен день, але на сьогоднішній день з цього приводу я спілкуватися не буду», – кажу він у телефонній розмові.

Та все-таки журналістам «Народного Контролю» обіцяє:

«Весною потепліє, ми запускаємо ліфт, наводимо порядок на сходовій клітці»

Якщо забудовник добровільно не виконає свої зобов’язання юристи радять власникам квартир звертатися до суду, а також вимагати компенсації за квадратні метри, яких не вистачає.

«Потрібно встановити безпосередньо факт порушення умов договору. Констатувати, що певні роботи не були виконані.  Ініціювання певної експертизи, яка встановить, які саме відхилення буди допущені забудовником від обумовленого договором проекту будинку

Ми простежимо, щоб забудовник виконав свої зобов’язання та довів новобудову до ладу.