Необхідно усунути проблему ввезення в Україну автомобілів, що були у використанні – Антонищак

Нардеп «Народного контролю», голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності митних органів Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Андрій Антонищак підготував та вніс на розгляд Верховної Ради проект закону “Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

«Сьогодні існує проблема ввезення на митну територію України автомобілів і транспортних засобів із США, що були у використанні та мають механічні пошкодження, оскільки сертифікат відповідності може бути виданий на такі транспортні засоби тільки після здійснення їх переобладнання, – зазначив автор законопроекту. – Проте, відповідно до вимог Митного кодексу України, зміна стану товарів, митне оформлення яких не закінчено, є порушенням митних правил, за яке статтею 469 цього Кодексу передбачена відповідальність».

Згідно з вимогами Закону, перевірка відповідності транспортних засобів екологічним нормам здійснюється двічі: митницями ДФС при митному оформленні і територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні державної реєстрації, – говориться, зокрема, у пояснювальній записці до законопроекту. – При цьому акти європейського законодавства, до яких здійснюється адаптація законодавства України, не  встановлюють вимог щодо обмеження ввезення на митну територію  країн-членів ЄС транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам.

За словами Андрія Антонищака, проблема, яка існує із ввезенням на митну територію України та реєстрації транспортних засобів, може бути врегульована, шляхом виключення зі статті 2 Закону положення про здійснення пропуску на митну територію України транспортних засобів, за умови їх відповідності екологічним нормам і затвердження положення про проведення відповідного екологічного контролю під час державної реєстрації транспортних засобів.