Неприпустимо перекладати на місцеві бюджети утримання медзакладів та ПТУ, – Добродомов

Уже три роки влада знімає з себе зобов’язання з утримання муніципальних закладів у містах.

Про це заявив лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов під час зустрічі з міським головою Кам’янського Андрієм Білоусовим, у межах робочого візиту на Дніпропетровщину.

«Депутати «Народного контролю» не підтримали бюджету-2019. Ми проти того, щоб навантаження по професійно-технічній освіті та закладах медичного обслуговування передавали на місцеві бюджети. Це пряме порушення Конституції, але влада проігнорувала наші вимоги і таки протягнула ці зміни. Це відбувається останні три роки. Влада піднімає видатки на своє обслуговування, а на міста перекладають нереальні витрати. Бюджет України може впоратися з цими навантаженнями, якщо змусити олігархів його наповнити. Проте ця влада відстоює інтереси тих самих олігархів», – переконаний народний обранець.

Добродомов додав, що «Народний контроль» пропонує залишати заробітки від акцизів місцевим бюджетам.

«Разом з однопартійцями ми зареєстрували законопроект, яким пропонуємо 5% від акцизного податку з товарів, вироблених в Україні, перера   ховувати місцевим бюджетам. Ідея дуже проста. Зараз 100% акцизу іде до державного бюджету. При цьому, при виробництві підакцизних товарів, таких як алкоголь, сигарети, бензин, автівки, погіршується екологія, дороги, зношується інфраструктура. Наша ініціатива – це свого роду компенсація завданої шкоди й відновлення принципу справедливого розподілу коштів між бюджетами різних рівнів, де здійснюється виробнича діяльність підприємств підакцизної галузі», – розповів нардеп.