berkut

Ніхто з «беркутівців» не отримав реальних строків за силовий розгін Майдану, – Добродомов

Попри те, що до суду передали справи проти деяких командирів підрозділів «Беркуту», що брали участь у розгоні Майдану, реальних строків покарання наразі ніхто із них не отримав.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив секретар Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

Він зазначив, що Антикорупційний комітет на спеціальному засіданні заслухав адвокатів Небесної Сотні про основні проблеми розслідувань.

«Зараз у суді перебувають справи про дії окремих командирів підрозділів «Беркуту»: від розгону студентів 30 листопада 2013 року і до конкретних епізодів по 1, 12 грудню 2013-го тощо. Стосовно організаторів слідство триває. Реальних покарань наразі немає. А ті 11 вироків, що таки були винесені, – це звільнення від відбування покарання і стосуються осіб низового рівня: дрібні виконавці серед тітушок і «беркутівців»»,  – констатував він.

Нардеп також зазначив, що по низці епізодів провадження не об’єднано, відтак усі слідчі дії щодо одних і тих самих обставин здійснюються двічі.

«Один із підозрюваних А. Дидюк (на час Майдану–  заступник очільника київського «Беркуту» Кусюка) є чинним керівником нинішнього аналогу «Беркуту». Прокуратура подавала до суду клопотання про його відсторонення, але керівництв МВС надсилало  листи про важливість цієї особи, тож суд ухвалив рішення НЕ відстороняти його!

Частина «беркутівців» не лише не звільнені, а й отримали підвищення, а МВС надає суду позитивні характеристики про їхню роботу. Це прямий саботаж у середині системи», – наголосив Добродомов.

Щодо подій 22 січня 2014-го, коли відбулись перші вбивства активістів – С. Нігояна і М. Жизневського – то по цьому епізоду нікому не пред’явлено підозру.

«Адвокати відзначають, що стан розслідування – найгірший серед усіх інших. У деяких справи, які передали у суди ще рік тому, ще не відбулося жодного засідання. А справи по вбивствам 20 лютого 2014-го вже півтора роки слухаються (з них 8 місяців – з нульовим ефектом, бо матеріали по двом «беркутівцям» зарано передали до суду без належної доказової бази). Тож вироки винесуть не раніше, як за рік», – повідомив нардеп.

Він також розповів, що під час засідання Комітету виступила і дружина загиблого Героя Небесної Сотні Сергія Шаповалова та потерпілий Олександр Тимошенко.

«Боляче чути їхні слова, повні болю і відчаю, що система не працює ефективно, а винні не покарані», – наголосив Добродомов.

Фото: DT.ua