Нинішня ситуація із ГПУ абсолютно влаштовує Банкову, – Добродомов (+відео)

Нинішня ситуація із ГПУ, коли у ній нема керівника, але збережено зацементовану Шокіним систему маніпуляцій і тиску, передусім влаштовує Банкову.

Про це заявив  висловив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов  у програмі «Вечірній прайм» на «112.Україна».

Зокрема, парламентар наголосив, що у ГПУ вже створили  Кваліфікаційно-дисциплінарну  комісію зі старих кадрів Шокіна, що формуватиме кадрову політику усієї прокурорської гілки. Також уже на днях має появитися «оновлений» склад Ради прокурорів. Картину доповнить «ручний» Генпрокурор.

«На Банковій  не хочуть відпустити такий стримуючий та атакуючий інструмент  політичних переслідувань і тиску, яким зараз є ГПУ. Там досі на усіх потрібних місцях потрібні люди. А замість обрати Генпрокурора за відкритим конкурсом, відбувається свідоме затягування процесу, підтасовування законів під певну людину», – говорить нардеп.

Водночас, Добродомов нагадав, що у ВРУ вже зареєстровано проект змін до Закону про прокуратуру  (№4281), яким пропонується повністю перезавантажити склад Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, що обирає прокурорів. Ухвалення цього законопроекту і має стати початком оновлення всієї прокуратури.

Нагадаємо, що з 15 квітня згідно  закону про прокуратуру всі призначення і звільнення прокурорів з посад відбуваються лише через КДК, а призначення усіх керівників має схвалювати Рада прокурорів. Тож «контрольоване прокурорське самоврядування» може  знищити саму ідею реформи прокуратури, адже новий Генрокурор, хто б ним не став,  повністю контролюватиметься старою прокурорською системою.