Обласні депутати закликали Кабмін виділити 200 млн грн на вирішення екокризи у Стебнику

Сьогодні, 10 жовтня, під час сесії Львівської обласної ради депутати звернулися до Кабінету Міністрів із закликом доєднатися до вирішення наслідків обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

У зверненні наголошується, що зсув карстових порід був прогнозованим і відбувся винятково через нехтування приписів підприємством. Окрім того, роками центральні органи державної влади ігнорували чисельні звернення облради про негативні наслідки роботи «Полімінералу».

«Зараз маємо результат такої бездіяльності. Маємо екологічну кризу. Тепер для подолання наслідків зсуву, попередження подібних ситуацій потрібні чималі кошти. Ще більше фінансів треба, щоб унеможливити негативні процеси руйнування інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів, розташованих у районі підземних виробіток. Такі речі непосильно вирішити лише на місцевому рівні», – аргументував звернення до Кабміну депутат фракції «Народний контроль»  Юрій Нестор, який представляє в ЛОР громаду Стебника.

Відтак депутати закликали Кабмін створити урядову комісію «для напрацювання комплексного підходу вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал»  та бездіяльністю дотичних державних структур та підрозділів». Також просять виділити з резервного фонду 200 млн грн для ліквідації наслідків обвалу.